האם היה נכון לא לזמן את בן ביטון? האם לראדי אחד השחקנים הכי יציבים העונה בליגה, לא היה מקום לזימון? המחלוקת הזו לא רלוונטית כרגע. מה שכן רלוונטי זה שבמוצאי שבת יתקיים לו משחק העונה בטרנר. בדיוק שבוע לאחר המשחק נגד ספרד.  אי זימונם או אי שיתופם של שחקני הפועל באר שבע יכולים להיות רק להיות לטובתה. והנה מדוע:

לסגל של נבחרת ישראל זומנו בסך הכל שלושה שחקנים מאלופת המדינה. שיר צדק, מיכאל אוחנה ובן שהר. שיר צדק היה היחיד ששותף במשחק.

מנגד, מהסגל של מכבי תל אביב, זומנו חמישה שחקנים. שרן ייני, אלי דסה, טל בן חיים (החלוץ), דור מיכה ואיתן טיבי. מתוך חמשת השחקנים, שותפו במשחק שלושה: דסה, טיבי ובן חיים. כל שחקן פותח בהרכב הראשון של מכבי תל אביב בעוד מיכה ו-ייני לא שותפו. המכה הגדולה ביותר של מכבי תל אביב מהמשחק הייתה פציעתו של איתן טיבי. בלמה הפותח של הקבוצה שנפצע במהלך המשחק נגד ספרד כנראה גמר את העונה, דווקא בשלב קריטי כזה של העונה.

"בן שהר במדי הנבחרת, צילום: עומרי שטיין, one.co.il"

ללא ספק, העייפות יכולה להיות מכריעה במוצאי שבת. דסה ובן חיים שיחקו כמעט את כל המשחק, תוסיפו לזה את הטיסות והעייפות המצטברת שיכולה להשפיע מאוד במשחק הכי חשוב של העונה. להפועל באר שבע מנגד, אין כל כך עייפות. שיר צדק היחידי ששותף, בן שהר ואוחנה גם טסו עם הנבחרת והיו חלק מהסגל, אך אפשר להגיד למעט שיר צדק, אף אחד לא באנקר בהפועל באר שבע. המשחק של הנבחרת יכול להוות יתרון משמעותי להפועל באר שבע. אין ספק שהעייפות אצל מכבי תל אביב ביחד עם פציעתו של טיבי יכולה להשפיע רבות על המשחק, מה שיגרום להגדלת הפער לכדי שש נקודות. בשלב כזה של העונה כשבכל מחזור ישנו משחק קשה לכל קבוצה, הפועל באר שבע יכולה להתנחם ששחקניה הבכירים לא זומנו השבוע להפסד המביך של הנבחרת. גם אם נסתכל על הצד המנטלי של השחקנים שהיו חלק מהתצוגה הלא מחמיאה (בלשון המעטה) של הנבחרת, יכולה לשחק לטובתה של הפועל באר שבע.

אז בעוד 4 ימים, משחק העונה הראשון (ואולי האחרון) יצא לדרך, ובמקום לראות אוהדים מתוסכלים של הפועל באר שבע שחושבים שקיפחו אותם, צריכים לחשוב כיצד ה"חיסרון" הופך ליתרון.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו