אחת הבעיות המרכזיות בעיר העתיקה בבאר שבע היא הרחובות הצרים, שמובילים למצוקת חניה רצינית באזורים מסוימים, ובנוסף לתנועה פקוקה ולחוצה, לעתים לאור פריקה וטעינה של סחורות על ידי בעלי עסקים בקרבת בית העסק.

בעקבות פניות של סוחרים בעיר העתיקה, החליטה עיריית באר שבע באמצעות מנהלת העיר העתיקה להוסיף כ-50 מקומות פריקה וטעינה לרווחת הסוחרים, מקומות אשר יאפשרו לרכבים מסחריים ולמשאיות לפרוק את סחורתם בנוחות ללא הפרעה לצירי התנועה, מה שיקל על עומס התנועה באזור.

בהודעת מנהלת העיר העתיקה נכתב: "בשנים האחרונות מובילה עיריית באר שבע תוכנית רב שנתית לפיתוח וחידוש העיר העתיקה, אותה מרכזת החברה הכלכלית לפיתוח באר שבע באמצעות מינהלת העיר העתיקה והתיירות. שנים אלו מסמלות קידום, תנופה ופיתוח בעיר העתיקה. בתקופה זו, בין היתר, הסתיימו עבודות תשתית רבות ונפתחו מספר פרויקטים תיירותיים מרכזיים וחודשו רחובות בעיר העתיקה".

"בתוך כך העיר העתיקה הפכה למוקד בילוי, קניות ועסקים מרכזי בעיר, וכתוצאה מכך הוגברה תנועת הרכבים ועלה הצורך למקומות חנייה נוספים של פריקה וטעינה .עקב פניות של סוחרים בעיר העתיקה החליטה העירייה, באמצעות המינהלת להוסיף כ-50 מקומות פריקה וטעינה, זאת על מנת להקל על הסוחרים בעבודתם היום יומית."

"חשוב לציין שבעיר העתיקה ישנם תשעה חניוני חינם לרווחת המבקרים ובהם כ-1,200 מקומות חנייה חינמית".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו