האקזיט הגדול בתולדות ההייטק בישראל, שבו אינטל רוכשת את מניות מובילאיי לפי שווי של 15.3 מיליארד דולר במזומן, יוצר כמה מרוויחים מאושרים ולא מעט מפסידים מאוכזבים.

המרוויחים הגדולים מהעסקה הם שמואל חרל"פ, מבעלי כלמוביל ושני המייסדים של החברה, נשיא ומנכ"ל מובילאיי, זיו אבירם, ופרופ' אמנון שעשוע, המוח מאחורי הטכנולוגיה של החברה שמשמש גם כיו"ר וכסמנכ"ל – כל אחד מהם מחזיק בכ-7% ממניות החברה ששוויון עומד על כמילירד דולר!

זיו אבירם, אגב, הוא בוגר הפקולטה למדעי ההנדסה אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

בין העובדים בחברה ישנם גם מרוויח אחד שמוכר מאוד לציבור הבאר שבעי: אלי ברקת, אחיו של ראש עיריית ירושלים ובעלה של אלונה ברקת בעלי הפועל באר שבע שמכהן כדירקטור בחברה ויקבל כ־5.5 מיליון שקל.


 

-

הסכום הנכבד קורץ לכל אחד ואחד מאיתנו, אין ספק. אך כשמדובר באדם כמו אלי ברקת, חייבים לזכור כי תעשיית ההייטק הביאה לברקת עושר רב והונו מוערך במאות מיליונים.

אלי הוא אחיו הצעיר של ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים. כשהיה אלי בן 25 כבר הקים עם ניר ושותף נוסף את חברת BRM, שהייתה חלוצה בתחום פיתוח אנטי וירוסים למחשבים. אחרי שנתיים הם עשו את הצעד ששינה להם את החיים - השקעה של 400 אלף דולר בצ'ק פוינט שפיתחה את תוכנת ה-FIREWALL שנמצאת בכל מחשב ביתי, הניבה לכל אחד מהם רווח של 120 מיליון דולר.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו