"הזמנתי סמים מסוגים שונים באמצעות ה'דארקנט', ומכרתי אותם בבית הספר כדי לממן את הגראס שלי", הסביר הנער לחוקריו במחלקת הנוער לאחר שנעצר לפני מספר ימים.

תחילת הפרשה לפני כשבוע ימים, מוצאי שבת 4.3.17, עת אושפז קטין בבית החולים ״סורוקה״ בבאר שבע עם סימני הרעלה חמורה, סימפטומים אשר העלו גם את חשדם של חוקרי מחלק הנוער במשטרה. חקירה שנפתחה בעקבות כך הביאה למעצרו של קטין אחר שהועבר לחקירה שם קשר עצמו למיוחס לו.

מיד לאחר אשפוזו ובשל הנסיבות לכך, התעורר חשדם של חוקרי מחלק הנוער של משטרת ישראל שהחליטו לפתוח בחקירה. לאחר תשאול של הנער המאושפז, עלה כי קנה את הסם בבית הספר מנער אחר במהלך יום הלימודים וכי כשעה לאחר שנטל את הסם במהלך יום שבת, חש ברע ואושפז בבית החולים. כבר ביום לאחר מכן, 5.3.17, חוקרי מחלק הנוער עצרו את החשוד באספקת הסם, קטין תושב באר שבע, תלמיד תיכון, ובתום חקירה קשר עצמו לאירוע והסביר כי לאחר שהשתמש בגראס, חיפש מקור הכנסה למימון צריכת הגראס והחל בשנה האחרונה לייבא סמים מסוגים שונים שחלקם סמים קשים, באמצעות רשת ה'דארקנט' וכי פעל לבדו. החשוד הצביע על קטינים נוספים אשר מכר להם סמים. הקטינים זומנו לתשאול וסיפרו בחקירתם כי אכן רכשו מהחשוד גראס.

במהלך ימי החקירה, התקבלו בתיבת הדואר האישית של החשוד שתי חבילות המכילות חומרים החשודים כסם מסוג Dmt ופטריות הזיה ובחיפוש בביתו נמצאו סמים מסוכנים מסוגים שונים. מעצרו של הקטין החשוד הוארך עד מחר 14.3.17 ובכוונת יחידת התביעות של משטרת ישראל להגיש כנגדו כתב אישום.

במשטרה ציינו כי ״שימוש בסמים מסוכנים טומן בחובו השלכות הרסניות, בדגש לשימוש בקרב בני הנוער שכושר שיקול הדעת הצעיר נוטה לא אחת להשפעה סביבתית ולחץ חברתי. כמו כן, בכל הקשור לבני הנוער, נדרשת מעורבות והשגחה הורית תוך הבחנה בשינוי התנהגותם של ילדיהם.״

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו