תכנית המעורבות חברתית של מקיף ג', כולל מגוון של פעילויות ברחבי העיר ובמהלך השנה. ברברה אטיאס המרכזת את הפרויקט מאמינה כי כדי להשפיע יש לחבור לקהילות בעיר לפעילות מתמשכת, מכאן צמח שיתוף הפעולה עם תמי ליכט מנהלת מרכז קהילתי "שובו בנים", במסגרתו מגיעים תלמידים מהמקיף ומארגנים שלל פעילויות לכל המשפחה בחגי ישראל.

צילום: יח"צ

כ-50 תלמידים השתתפו בהכנת האירוע. כבר ביום האהבה, מכרו התלמידים כרטיסי ברכה אחד לשני, במחיר סמלי וכל ההכנסות רוכזו לטובת פרויקטים קהילתיים.

את תכנון הפורימון הם החלו לפני כחודש, אז בחרו את המשחקים ואספו תרומות של תחפושות חדשות לחלק לילדים. ביום חמישי, הגיעו תלמידים בליווי המחנכים חנה דיין וטוביה ציפין והכינו את תחנות הפעילות: קליעה למטרה, חישוקים, פינת איפור, פינת ציור, ריקודים ועוד. 60 ילדים והורים הגיעו למרכז בשעות אחר צהריים ונהנו מהפעילות שהכינו התלמידים.

גם טל גרבי, תלמיד כיתה י"א השתתף בפעילות "כיף לתרום. זאת פעילות למען הקהילה ואנחנו באים לשמח את הילדים. אספנו תחפושות והכנו יצירות ומשחקים בעצמנו כדי שיהיה להם חג הכי שמח שאפשר". השעות שהוא מתנדב במסגרת הפעילות מעשירות גם אותו, הוסיף.

"אנחנו רואים בתכנית למעורבות חברתית הזדמנות חינוכית אדירה" אומרת חוה סטרול מנהלת מקיף ג' "התלמידים נהנים מהנתינה ולוקחים אחריות על הפעילות. חשוב להם שהיא תצליח ושתהיה משמעותית ולכן הם מנסים כל הזמן להשתפר. דרך החוויה החיובית שהם עוברים בהתנדבות הם מבינים את החשיבות של תרומה לקהילה ויש לכך חלק גדול בעיצובם כאזרחים פעילים, מודעים חברתית ומובילי שינוי".

כאמור, תלמידי המקיף מתנדבים באופן קבוע במקום, גם בחנוכה הגיעו להעביר פעילות לילדים והדלקת נרות משותפת ועתה הם שוקדים על הפעילות לחג הבא.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו