ביום שישי האחרון (3.3) התרחשה תאונה חזיתית קשה בין שני רכבים בצומת הקאנטרי לכיוון חצרים (דרך אילן רמון). בתאונה נהרגה מילנה שחנוב בת ה-28, ו-3 נוספים נפצעו במצב בינוני ופונו לבית החולים סורוקה, ביניהם היה ארוסה הטרי טימור שנפצע גם הוא בתאונה. לאחר התאונה עצרה המשטרה את נהג הרכב השני שהיה מעורב בתאונה הקטלנית.

לאחר חקירת האירוע החליטו בפרקליטות מחוז דרום (פלילי) להגיש היום (חמישי) כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע נגד בילין יאלו, תושב באר שבע כבן 20, בגין הריגה, חבלה חמורה, שכרות ועקיפה בדרך לא פנויה, שגרמה לתאונת הדרכים הקטלנית שקיפחה את חייה של מילנה שחנוב ז"ל.

על פי עובדות כתב האישום, אשר הוגש ע"י עו"ד דרור שטורק, נהג הנאשם ביום שישי שעבר, 3/3/17 סמוך לשעה 18:00, בהיותו שיכור, כשבגופו אלכוהול בריכוז של 172 מ"ג ב-100 מ"ל דם הגבוה פי 3.5 מהמותר בחוק. ברכב היה עמו חברו מהרט פנטאהון שנפצע גם הוא בתאונה. "הנאשם נהג ברכבו בהיותו שיכור כאמור, תוך שהוא סוטה עם רכבו ימינה ושמאלה בנתיב נסיעתו, מדליק ומכבה את אורות החירום (4 וינקרים), ומתקרב לרכב אשר נסע לפניו בנתיב נסיעתו". נכתב בכתב האישום.

באותו זמן נהג בכביש טימור סברדלוב כשלצדו ארוסתו הטרייה מילנה שחנוב. מדובר בכביש דו סיטרי בעל נתיב נסיעה אחד לכל כיוון. על פי עובדות כתב האישום, יאלו ניסה לעקוף בפתאומיות את הרכב שנסע לפניו למרות שהנתיב הנגדי, בו נסעה שחנוב וארוסה לא היה פנוי, ואז הגיעה ההתנגשות הקטלנית. הנאשם התנגש חזיתית ברכבם של טימור ומילנה, שנהרגה באופן מיידי בתאונה. לארוסה טימור נגרם שבר ביד ימינו והוא עבר ניתוח ואושפז למשך 5 ימים בבית החולים סורוקה. הנאשם וחברו מהרט פנטאהון שהיה עמו ברכב פונו גם הם לבית החולים. 

ביצע עקיפה מסוכנת, וגרם לתאונה הקטלנית. צילום דוברות המשטרה.

התאונה החזיתית הקשה הכתה תדהמה במשפחתה וחבריה של מילנה, רוקחת אחראית במרפאה בשכונת רמות. רינה, חברתה הקרובה ועמיתתה לעבודה של מילנה התמלאה צער וכאב לשמוע על התאונה הקשה שגבתה את חייה של מילנה: "הכרתי את מילנה כשהיא עוד הייתה בסטאז' ומאוד נקשרנו. בחורה מקסימה, מחויכת כל הצוות התחברנו אליה. לפני חודש הציעו לה קידום והיא אמרה לי "יהיה לי קשה לא לראות אתכם כל יום", ועכשיו היא באמת עזבה.

"אני שמחה לפחות שזכתה לחוות חוויות חיוביות, שזכתה להצעת נישואין ולקידום. אנשים שואלים אותי איפה הבחורה שעבדה פה? פעם עניתי שעזבה למרפאה אחרת, היום אני לא יודעת מה להגיד. החיים שלה רק התחילו, פרח שקטפו אותו באמצע. תהיה חסרה לנו, פשוט עצוב", אמרה רינה.

מילנה ז''ל עם הארוס בתמונה מחתונת חבריהז

מור, עמיתה נוספת לעבודה של מילנה סיפרה "אני שומרת שבת אז שמעתי על זה רק יום אחרי. בצאת השבת קיבלנו הודעה בווסטסאפ והבנו מה קרה". מור ציינה כי "מילנה הייתה בחורה מקסימה, תמיד עם חיוך על הפנים, נעימה, חריפה ושנונה, מסבירה פנים לכולם, פשוט כאב לב".

לאחר התאונה יצרנו קשר עם סימה בראל, ששימשה כמחנכת של מילנה עת שהייתה תלמידה במקיף ג' בבאר שבע: "מילנה הייתה תלמידה שקדנית ושאפתנית" סיפרה סימה. "מקסימה, נעימת הליכות, אדיבה, מנומסת שלעולם לא הרימה קול, חיה בשלום עם כל מי שסבב אותה. צנועה, אור וטוב נסוכים על פניה שמקרינות רוגע ושלווה. יודעת להעריך ולהוקיר תודה. כל כך כל כך עצוב".

מילנה ז''ל בספר המחזור

סימה שיתפה אותנו בתמונות מספר המחזור ובכתביה של מילנה לקראת סיום לימודיה לפני כ-10 שנים. היכן תהיי בעוד 10 שנים? " וואו... זה נראה כל כך רחוק, אבל אם אני חושבת על זה אני רואה את עצמי נשואה +1 או 2 גרה בישראל. אחרי שסיימתי תואר ראשון בפיזיותרפיה אני עובדת ולומדת לתואר שני. אמנם שאיפות גבוהות ומי יתן שכשאני אפתח מכתב זה בעוד 10 שנים שאיפות אלה יהיו" כתבה מילנה. בצער הטרגדיה, כמעט 10 שנים חלפו מאז אותו מכתב שכתבה מילנה, מכתב שכעת נותר כזיכרון מאותה תלמידה שקדנית ונעימה ששאפה והצליחה להגיע לפסגה.

המכתב שכתבה מילנה לפני כ-10 שנים, שאפה גבוה. צילום באדיבות מורתה לשעבר סימה בראל

התאונה החזיתית הקשה שגבתה את חייה של מילנה התרחשה כפי שעולה בכתב האישום, כתוצאה מעקיפה מסוכנת בדרך לא פנויה, בהיות הנהג שיכור ונוהג באופן פרוע בכביש דו סטרי ללא שטח הפרדה. בפרקליטות מחוז דרום ביקשו לעצור את הנאשם ולפסול את רישיון הנהיגה שלו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

זירת התאונה, דרך אילן רמון עוברת בימים אלו שיפוצים לשם הרחבה משני נתיבים לארבעה נתיבים, במטרה להקל על עומסי התנועה ובתקווה לשם מניעת תאונות מסוג זה בעתיד.

האם הרחבת הכביש תשים סוף לתאונות? צילום: עיריית באר שבע

מילנה ז"ל נקברה בבית העלמין החדש בבאר שבע, והותירה בקרב משפחתה וחבריה חלל ריק אותו אף אדם אחר לא יוכל למלא. מילנה, שהייתה אהובה וחייכנית, תיזכר בקרב משפחתה וחבריה, כמו גם בקרב תושבי העיר באר שבע כ"פרח שנקטף בטרם עת".

יהי זכרה ברוך

מערכת באר שבע נט משתתפת בצער המשפחה והחברים.

יהי זכרה ברוך,

ת.נצ.ב.ה

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו