הפועל באר שבע בני שמעון רשמה הערב ניצחון נוסף במסגרת הליגה הלאומית בכדורסל, אבל ספק אם לניצחון כזה קשה ציפתה הקבוצה. היריבה שהגיעה לאולם הקונכייה, עירוני רמת גן, היא החלשה בליגה ולזכותה 2 ניצחונות בלבד ב-22 משחקים.  

 

כבר ברבע הראשון, הבינה הפועל באר שבע בני שמעון שהיא לא הגיעה לטייל הערב. לאחר 7 דקות, הוליכו האורחים 18-9. באר שבע התעוררה ובתוך דקה רשמה ריצה נהדרת של 0-8 וצימקה את הפער לנקודה בלבד. רמת גן בלמה את הריצה ושמרה על ההובלה עד סיום הרבע הראשון שהסתיים ב26-19 לרמת גנים. 2 וחצי דקות לסוף המחצית, הגדילה רמת גן את הפער למספר דו ספרתי לאחר הובלה 44-33. באר שבע ביצעה, שוב, קאמבק מרשים תוך מספר דקות, והרבע השני הסתיים בתוצאה צמודה – 42-44.

ברבע השלישי המומנטום התהפך. באר שבע עלתה לראשונה במשחק ליתרון 3 דקות לתחילת הרבע, אבל רמת גן השיבה לעצמה את ההובלה מיד לאחר מכן. דודו שמריז קלע שלשה חצי דקה לסיום הרבע, והוא הסתיים בהובלה באר שבעית – 67-63. ברבע האחרון, באר שבע תפסה שליטה על הפרקט. 5 דקות לסיום המשחק, האדומים הובילו 75-71. רמת גן צימקה ל75-74 כשהשעון הראה 3:15 דקות לסיום. ג'ף אלן נשלח פעמיים לקו בתוך דקה, אבל קלע רק 2 נקודות מתוך 4 אפשריות ופספס הזדמנות לסגור את המשחק מוקדם. למזלה של באר שבע, רמת גן הייתה נאיבית בהתקפה, מה שאיפשר לקבוצה לעלות ליתרון 84-76 דקה וחצי לסיום המשחק.

חשבתם שזה הסוף? לא כל כך מהר. רמת גן בערה ועשתה כל שביכולתה על מנת לכפות הארכה ואולי אף לחולל סנסציה ולנצח את המשחק. האורחים צימקו את הפער ל-3 נקודות בלבד כשנותרו 27 שניות על השעון. המשחק התנקז למהלך גורלי – 5 שניות לסיום, ולרי גנדלין מרמת גן נשלח לקו ל-2 זריקות. הוא קלע את הראשון וצימק את הפער ל-2 נקודות. גנדלין החטיא בכוונה את הזריקה השנייה, אבל למזלה של באר שבע, ג'ף אלן, המצטיין על הפרקט, היה שם כדי לקחת את ריבאונד ההגנה לפני שיגיע לשחקן רמת גני, והמשחק הסתיים בניצחון דחוק – 86-84.

בתוך כך, מהלך נוסף בין עירוני רמת גן להפועל באר שבע בני שמעון נעשה הבוקר מחוץ לפרקט – שחקנה של רמת גן, יועד בית יוסף, חתם בהפועל באר שבע בני שמעון. הוא לא שיחק הערב, וצפוי לערוך את הופעת הבכורה בשבוע הבא, בקרב צמרת חשוב מול הפועל רמת גן/גבעתיים, שממוקמת במקום השלישי.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו