ההזנחה בטיפול התשתיות בשכונות הוותיקות בעיר רושמת שיא חדש- אמש דווח לנו כי דיירי הבניין ברחוב אברהם אבינו 31, שבשכונה ד', סובלים כבר למעלה משלושה שבועות מאי אספקת מים החל משעות הצהריים בכל יום. הסיבה לתקלה- אי אספקת לחץ לצינורות המים בבניין.

תחילה התקשרו הדיירים למוקד 106 של העירייה, אשר שלחה למקום פקח שקבע כי הבעיה הינה בעיה פרטית של דיירי הבניין. בעקבות כך, הזמינו הדיירים אינסטלטור, שביצע בדיקה מקיפה בצינורות ובמערכת האינסטלציה, וקבע כי היא תקינה לחלוטין. עם זאת, כשבדק את מדד הלחץ בצינורות, הופתע לגלות שלחץ המים הינו נמוך בצורה חריגה מאוד, וקבע כי זהו מקור הבעיה.


"כשבן אדם בא בערב מהעבודה, הוא לא יכול להתקלח. רוצים להיכנס לשירותים- אין מים. ביום שישי, באמצע ההכנות לשבת- פתאום אין מים. ממש מדינת עולם שלישי, זאת פשוט בושה. אי אפשר לחיות ככה. אנחנו סובלים מאוד"- כך סיפרה אחת מדיירות הבניין.

לטענתם של הדיירים, לאחר בדיקתו של האינסטלטור, שבוצעה כבר לפני מספר שבועות, הם דיווחו על מקור הבעיה לחברת מי שבע, שבתגובה ענתה כי עליהם לפנות עם הבעיה לעיריית באר שבע, כשהאחרונה הפנתה אותם חזרה לטיפולה של חברת מי שבע. מנגד, חברת מי שבע טוענת כי דווח לה על התקלה רק בסוף השבוע האחרון, וכי בעקבות אותו דיווח נשלחו אנשי מקצוע למקום שפתרו את הבעיה. עם זאת, שוחחנו היום (ג') עם דיירי הבניין, שהעידו כי לא ניכר שינוי משמעותי בזרימת המים בבניין.

כידוע, עיריית באר שבע יצאה לאחרונה בפרסום, לפיו אגף ההנדסה בעיריית באר-שבע יבצע בחודשים הקרובים עבודות פיתוח ושדרוג ברחוב אברהם אבינו, שבשכונה ד'. העבודות, על פי הפרסומים, יכללו החלפת תשתיות תת קרקעיות, חידוש הכביש, חידוש מדרכות בשילוב שבילי אופניים, החלפת עמודי תאורה, הצבת ריהוט רחוב, נטיעת עצים ופיתוח נופי עשיר.

מחברת מי שבע, שלוקחת אחריות על הטיפול בבעיה, נמסר: "פנייתם של דיירי רח' אברהם אבינו 31 בנושא בעיית לחץ מים נמוך נתקבלה לראשונה בסוף השבוע האחרון. יודגש, כי לא נתקבלו פניות קודמות לפתחו של התאגיד בנושא זה. מיד עם קבלת הפניה, הנושא נבדק לעומק על ידי אגף ההנדסה ב'מי שבע' והוחלט להביא לפתרון הבעיה באמצעות ויסות לחצי המים באזור- שיספק מענה מיטבי באופן זמני ונעשו כלל הפעולות לשביעות רצון התושבים, עד לביצוע פרויקט להחלפת קו המים העירוני ברחוב, המתוכנן לצאת לדרך בחודשים הקרובים. מדובר בפרויקט משמעותי ומקיף שיסדיר את הנושא באופן יסודי ולטווח ארוך לטובת דיירי המתחם".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו