בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה משמעותית במספר מקרי האלימות בבתי הספר, כשברוב האירועים מדווח על אלימות מצד הורים ותלמידים כלפי הצוותים בבתי הספר. אלא שהפעם עולה חשד למקרה מעט יוצא דופן, לפיו איש צוות של חטיבת הביניים במקיף "רבין" בבאר שבע סטר לאחד מתלמידי בית הספר.

האירוע שדווח לנו התרחש ביום שלישי בשבוע שעבר בשעות הבוקר. ר', תלמיד בשכבה ז' בכיתת מצטיינים, הגיע לבית הספר בשעות הבוקר, בזמן שהתפתחה תגרה בין כמה תלמידים בחצר, אשר נגררה לזריקת אבנים אחד על השני. ר', לטענתו, לא היה מעורב בתגרה כלל, ואילו אב הבית של בית הספר טען אחרת.


"הוא נטפל ישר לבן שלי" מספרת נ', אמו של ר'. "הוא תפס את הבן שלי, החטיף לו כאפה, ולא מספיק שהוא החטיף לו כאפה, הוא גם תפס לו את היד ואיים לתת לו עוד כאפה אחת". לאחר שאב הבית סטר לו, טען ר' כי נאלץ להדוף את אב הבית ממנו וכי לאחר מכן הוא הלך מהמקום. "למה הוא נוגע בו?!" הזדעקה האם.

על האירוע דווח למנהלת על ידי חבריו של ר' ולא על ידי ר' עצמו, על כן האירוע, שכאמור התרחש בשבוע שעבר, הגיע לבירור אצל מנהלת חטיבת הביניים רק שלשום (יום א'). ר' טען כי בשיחת הבירור אב הבית אמר כי הוא לא סטר לו אלא רק תפס אותו והעיף אותו, מה שגם, כידוע, אסור לו לעשות.

שיחת הבירור הסתיימה כשר' חש פגוע, על כן יצא מחדר המנהלת בטריקת דלת, שבעקבותיה אמרו לו שהוא יושעה מבית הספר. "הילדים לומדים את הערכים מהמבוגרים. אם בן אדם מבוגר בא ונותן לך סטירה ליד כל השכבה, אז מה הילד ילמד?" אמרה נ'.

מלבד הבירור המאוחר שנעשה בבית הספר לגבי המקרה, ראוי לציין כי בית הספר לא עירב כלל את האם בנושא ואף לא זימן אותה לשיחת הבירור שהתקיימה שלשום. יתרה מכך, על האירוע היא שמעה מפי בנה רק שלשום, לאחר שהתקיימה שיחת הבירור.


לאחר פניית מערכת חדשות "באר שבע נט" למשרד החינוך ולבית הספר, נקבעה עם האם שיחה להיום. האם, מצדה, כבר דיווחה למשטרה על המקרה.

ממשרד החינוך מחוז הדרום נמסר כי: "משרד החינוך רואה בחומרה כל גילוי אלימות באשר הוא ובמיוחד כשמדובר באלימות מצד בוגר. עיריית באר שבע, מעסיקתו של העובד, תערוך היום בירור וטיפול משמעתי בעניינו. מפקחת ביה"ס תמשיך לעקוב אחר הנושא וצוות ביה"ס ימשיך ללוות את התלמיד הנפגע".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו