ראש העיר רוביק דנילוביץ': "הנשים במדינת ישראל מונות לפחות מחצית מהאוכלוסייה, ולצערי דבר זה לא בא לידי ביטוי ביחס אליהן. החלטתי להוביל מהלך שבמסגרתו ייקראו יותר שמות רחובות ברחבי העיר על שמותיהן של נשים, מתוך מטרה להביא לידי ביטוי את תרומתן האדיבה של נשים פורצות דרך לחברה הישראלית ולעולם כולו. החלטה שכזו יכולה רק לכבד אותנו ובמקביל להעצים את פעילותן של אותן נשים שחוללו שינוי במגוון רחב של תחומי חיים והיוו מודל לחיקוי"

מועצת העיר באר שבע אישרה אמש (רביעי, 01/03) שמות רחובות נוספים בשכונת "כלניות" על שמן של נשים. הרשימה שאושרה כוללת את דונה גרציה נשיא, אסנת ברזאני, סוזן דניאל-נטף, רחל צברי, שושנה שבבו, ברכה צפירה, ז'קלין כהנוב, מרים בן פורת, עדה גלר, רוזה גינצברג גינוסר, שרה עזריהו, עליזה בגין ופולה בן גוריון.


מדובר ביוזמה של ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ', לפיה יש לקרוא את כל שמות הרחובות בשכונת "כלניות" בצפון - מערב העיר, על שמן של נשים. מטרת היוזמה שאושרה בישיבת המועצה לפני כשנה להגביר את המודעות לתרומתן הגדולה של נשים פורצות דרך לעולם כולו ובפרט לחברה הישראלית. ועדת השמות העירונית גיבשה המלצות לשמות לאחר שדנה בשמותיהן של מאות נשים בהן זוכות פרס נובל, מנהיגות, נשים מהמקרא, סופרות משוררות, שחקניות, מדעניות ועוד.

מנתונים שאספה העירייה לפני כשנה בנוגע ליחס בין גברים לנשים בקריאת שמות הרחובות ברחבי העיר, עלה כי מתוך 63.5 אחוזים מהרחובות הקרויים על שם אישים, 57.5 אחוזים נקראו על שם גברים, ורק שישה אחוזים על שמן של נשים.


13 השמות שאושרו אמש מצטרפים לרשימה מכובדת וארוכה נוספת של 28 שמות שאושרו לפני כשנה בשכונת כלניות בהן רחובות ע"ש: שושנה דמארי, יפה ירקוני, עופרה חזה, נעמי שמר, אולגה שמיר, דליה רביקוביץ' וכן רבות מיקירות העיר באר שבע דוגמת ד"ר וילהלמינה כהן, טובה ברץ, ד"ר קריסטינה סיקורה.  


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו