גם הפעם, יתקיימו  4 ימים של חוויה מוסיקלית סוחפת, המביאה לכם את הביצועים המרשימים של סולנים בינלאומיים המגיעים לבירת הנגב לבצע עם תזמורת הסינפונייטה באר-שבע יצירות נבחרות של היוצרים היהודים הגדולים בעולם : מנדלסון, מהלר, ברנשטיין ועוד. בין הסולנים שישתתפו בקונצרטים: לאוניד פטשקה (פסנתר), דרק האן (פסנתר), רועי שילוח (כינור), שרה פינטלינג-מורג (חליל). על הקונצרטים ינצחו מאסטרו יוסטוס פרנץ ומאסטרו דורון סולמון.

לאוניד פטשקה - באדיבות לאוניד פטשקה

הקונצרט הראשון יפתח בקונצ'רטו לפסנתר מס' 2 ברה מינור של מנדלסון, התזמורת יחד עם הפסנתרן דרק האן והמנצח יוסטוס פרנץ ולאחר מכן יעברו לגרסה קאמרית של הסימפוניה הרביעית של מהלר. יצירה זו היא הקצרה והמעודנת ביותר של מהר, לסימפוניה ארבעה פרקים והיא כוללת שימוש בכלי הקשה רבים.

הקונצרט השלישי הוא קונצרט פיוז'ן סוחף של יצירות מקוריות ופופולריות:  גרשווין, מנדלסון, נעמי שמר, הביטלס ועוד. כל אלה  יבוצעו על ידי הפסנתרן הווירטואוז הבינלאומי לאוניד פטשקה, הידוע בשליטה הטכנית המסחררת שלו, ביצירתיות מקורית ובכושר אלתור מדהים. פטשקה, נחשב לאחד המוזיקאים דוברי הרוסית המפורסמים ביותר בישראל עד כדי כך שהוזמן לנגן ג'אז בבית הלבן ונכלל ברשימה היוקרתית של מאה הנגנים המצטיינים של המאה ה-20. בשנת 2003 קיבל פטשקה את מדליית כנסת ישראל כהכרה בהשיגיו ופועלו למען המדינה.  על קונצרט זה ינצח מאסטרו דורון סולמון.

קונצרט הנעילה של הפסטיבל יוקדש ליצירה "אליהו" של מנדלסון שתבצע התזמורת יחד עם 120 נגנים, זמרי מקהלת הקאמרית ת"א ומקהלת הקיבוץ הארצי וסולני אופרה. זוהי מוסיקה תיאורית המתארת אירועים שונים בחיי אליהו הנביא מתוך הספרים מלאכים א' ומלאכים ב'. מנדלסון השתמש באפיזודיות התנכ"יות והפך אותם לסצנות מוזיקליות עוצרות נשימה. 

מאסטרו יוסטוס פרנץ, המנהל המוסיקלי של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע "מוסיקה בהלחנתם של מלחינים גדולים ממוצא יהודי הינה מתנה. יחד עם זאת,  אנו מתוודעים אליה בהקשר זה, לעיתים נדירות. בשנים האחרונות ניצחתי על מחזור מנדלסון עם הסינפונייטה הישראלית באר-שבע והשנה נחווה את פסטיבל האביב  עם מלחינים יהודים גדולים, ומוסיקה בהשראה יהודית גדולה אף יותר. אני מאמין כי פסטיבל אביב קלאסי השנה יהיה מפתיע ומרגש במיוחד" 

צילום קבוצתי עם יוסטוס פרנץ. צילם יוסי צבקר

תכנית ולו"ז הפסטיבל

ערב פתיחת הפסטיבל

יוסטוס פרנץ, מנצח

דרק האן, פסנתר (ארה"ב)

טל ברגמן, סופרן

מנדלסון:  קונצ'רטו לפסנתר מס' 2 ברה מינור, אופ' 40

מהלר: סימפוניה מס' 4 בסול מז'ור (גרסה קאמרית)

מוצ"ש 4 במרץ   2017   בשעה  20:30

ערב שני  

יוסטוס פרנץ , מנצח

שרה פינטלינג-מורג , חליל

רועי שילוח, כינור

שיינברג:  "ליל זוך"  Verklarte Nacht

ברנשטיין: "חליל"

ברנשטיין: סרנדה לכינור

יום שני 6  במרץ  2017 בשעה 20:30

ביום שני בשעה 19:00 תתקיים הרצאת מבוא מרתקת מאת המבקר וחוקר המוסיקה יוסי שיפמן. הכניסה בתשלום סמלי. מומלץ בחום לכל חובבי המוסיקה!

ערב  שלישי

דורון סלומון , מנצח

לאוניד פטשקה, פסנתרן

קונצרט פיוז'ן סוחף של יצירות מקוריות ופופולריות:  גרשווין, מנדלסון, נעמי שמר, הביטלס ועוד ... כל אלה  יבוצעו על ידי הפסנתרן הווירטואוז הבינלאומי לאוניד פטשקה, הידוע בשליטה הטכנית המסחררת שלו, ביצירתיות מקורית ובכושר אלתור מדהים.

יום רביעי 8 במרץ  2017 בשעה 20:30

ערב  נעילת הפסטיבל

יוסטוס פרנץ , מנצח

הילה בג'יו, סופרן

ניצן אלון, מצו סופרן

איתן דרורי, טנור

בריטון/בס- אכים הופמן (גרמניה)

המקהלה הקאמרית ת"א

מקהלת הקיבוץ הארצי

מנדלסון:  "אליהו"-  אורטוריה לסולנים, מקהלה ותזמורת

יום חמישי 9 במרץ 2017 בשעה 20:30 

מחירון הפסטיבל:

"חבילת פסטיבל מלאה" ארבעה קונצרטים שונים: 320 ₪  (למנויי הסינפונייטה: 200 ₪ בלבד!)

"חבילת פסטיבל טריו" שלושה קונצרטים שונים: 300 ₪   (למנויי הסינפונייטה: 180 ₪ בלבד!)

"חבילת פסטיבל דואו" לשני קונצרטים שונים: 260 ₪     (למנויי הסינפונייטה: 160 ₪ בלבד!)

כרטיס בודד: 150 ₪

כרטיס בודד לאזרח ותיק: 125 ₪

כרטיס סטודנט: 60 ₪

08-6266422


 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו