מי לא היה שותף למסע האירופי של הפועל באר שבע בעונה האחרונה? זה התחיל עם מעט האוהדים שליוו את הקבוצה לטירספול, המשיך עם אלה שקפצו לחופשה ביוון ובסקטולנד, סידר חורף חם באיטליה, צ'כיה ואנגליה והסתיים לא רחוק מכאן – בטורקיה. בדרך, כל חובבי הכדורגל הישראלי נדהמו והרעיפו מחמאות ואפילו ראש הממשלה לא נשאר אדיש.

להצלחה המקצועית יש משמעות להמשך הדרך. הקבוצה התחילה את העונה האירופית הנוכחית עם 4.725 נקודות דירוג בלבד, דירוג שלא הספיק לה להיחשב כמדורגת בסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות. בשנה הבאה הסיפור יהיה שונה לגמרי. הפועל באר שבע תתחיל את העונה האירופית עם 10.875 נקודות דירוג. לצורך השוואה, ניקוד כזה היה מספיק העונה לקבוצה בשביל להיות מדורגת בשני סיבוב המוקדמות של ליגת האלופות ובשלושת סיבובי המוקדמות של הליגה האירופית. משמעות הדירוג הוא קבלת קבוצות קלות ונוחות יותר, על הנייר כמובן, מה שאמור למנוע מפגש בשלבים מוקדמים עם אימפריות כמו אולימפיאקוס.

ברק בכר ושנול גונש בסיום המשחק אמש. סיפקו ערב מותח מלא בכדורגל איכותי (אחמד מוררה)

כמובן שההצלחות מתבטאות גם בהיבט הכלכלי. על פי ההערכות, הקבוצה הרוויחה 40 מיליון שקלים בזכות המסע האירופי. ההכנסות מגיעות בעיקר מזכויות השידור, מכירות הכרטיסים וספונסרים. הסכומים הגבוהים הללו עשויים לעזור לקבוצה בחיזוק מקצועי לקראת העונות הקרובות.

ונחזור לפן המקצועי – לואי טאהא ומיכאל אוחנה לא נכללו אתמול בסגל המשחק, דבר שגרם להרמת גבה אצל רבים מהאוהדים. המאמן ברק בכר בישר לשניים את דבר הדחתם מהסגל באופן פרטי לפני המשחק. בכר אמר כי עשה זאת משיקולים מקצועיים. השניים צפויים לחזור לסגל, וייתכן אף להרכב, במשחק הליגה הקרוב ביום שני מול הפועל כפר סבא.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו