הפועל באר שבע סיימה הערב את המסע האירופי הנהדר שלה שהחל אי שם בחודש יולי. הקבוצה לא הייתה רחוקה מלעשות סנסציה נוספת, אבל שחקני בשיקטאש היו מנוסים יותר, חדים יותר ויעילים יותר ובסיום גם חגגו עם 1-2 במשחק הזה ו2-5 בסיכום שני המשחקים.

וובה בראון על הדשא (רדאד ג'בארה one.co.il)

ברק בכר הפתיע כשעלה בהרכב לא חזק במיוחד. שני המאורים, כמו גם בן ביטון, מיחאי קורהוט ומהארן ראדי נותרו על הספסל. בתחילה זה היה נראה כמו הימור כואב. בדקה 17 אבובקר ניצל טעות קשה של בן תורג'מן ושלח מתוך הרחבה טיל לרשת של דודו גורש, שלא יכל לעשות כלום, 0-1 לטורקים. דווקא מרגע כיבוש השער, הפועל באר שבע בנתה לעצמה מומנטום. בן שהר ומוחמד גאדיר היו קרובים מספר פעמים לכיבוש אבל לא השכילו לנצל את המצבים הקורצים שהגיעו אלייהם והכדורים המשיכו לשרוק ליד שערה של בשיקטאש. המחצית הסתיימה ביתרון 0-1 לבשיקטאש.

וינסנט אבובקר נגד וויליאם סוארס (אחמד מוררה one.co.il)

במחצית השנייה המשיכה אלופת המדינה ללחוץ את שערה של בשיקטאש, לקול שריקות בוז רמות של עשרות אלפי האוהדים הטורקים. בדקה 63 הכדור סוף סוף נכנס. טוני וואקמה קיבל כדור בתוך הרחבה, השתלט בצורה נהדרת, שחרר בעיטה לא חזקה אך מדוייקת והשווה את התוצאה. לא חלפו 5 דקות ואובידיו הובאן רשם את החמצת המשחק.

מאור בוזגלו, שנכנס כמחליף, הרים כדור מהאגף, הכדור עבר את בן שהר, שגם הוא נכנס כמחליף ואובדיו הובאן מזווית נוחה נגח לרשת החיצונית ולא לתוך השער החשוף. בדקה 77 היה זה אליניב ברדה, המחליף השלישי, שניסה ללהט בהגנה הטורקית אבל בעט בצורה חלשה לעבר השער. הסיפור נגמר בדקה 86. צ'נק טוסון בעט כדור מחוץ לרחבה. דודו גורש לא עמד כמו שצריך, הכדור נכנס בין רגליו וחדר לרשת. 1-2 לבשיקטאש, ומזה הפועל באר שבע ידעה שכבר אי אפשר לצאת.

לאחר שער השוויון של וואקמה (רדאד ג'בארה one.co.il)

אז מה היה לנו במסע האירופי של הפועל באר שבע העונה? עשר ערים זכו להכיר את הפועל באר שבע. ביוון לא שוכחים את שיר צדק. אוהדי מילאן ויובנטוס עדיין צוחקים על אוהדי אינטר שהם הפסידו פעמיים ל"קבוצה עם שם של בירה". בסאות'המפטון עדיין תופסים את הראש מהשער של מאור בוזגלו. הפועל באר שבע הסבה גאווה רבה לאוהדיה ולמדינה. הפועל באר שבע עשתה את הבלתי ייאמן פעם אחר פעם והוכיחה לכולם כי אין דבר כזה בלתי אפשרי.

תודה לך הפועל באר שבע על מסע אירופי חלומי, בתקווה שנפגש ברחבי היבשת גם בעונה הבאה!

הקהל של הפועל בש (רדאד ג'בארה one.co.il)
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו