מועדון "שקמה" בישוב מיתר מיועד לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים מגילאים צעירים ועד גיל בוגר. תערוכת "חוכמת הרגש" של חברי המועדון, שתוצג בבית האמנים בנגב היא התערוכה השלישית של האמנים. בשונה מפעמים קודמות, בפעם הראשונה התערוכה תוצג מחוץ לישוב מיתר.

עבודתה של חגית מאירי לנגליב

חגית מאירי-לנגליב, מורה ומטפלת באמנות, ליוותה את חברי המועדון בזמן העבודה על יצירות האמנות וסיפרה על התהליך ומדוע נבחר השם "חוכמת הרגש" כשם התערוכה: "כל יצירה של אמן ואמנית מלווה בהמון רגשות שעולים וצפים. אני יכולה להתחיל לתכנן את היצירה עם האמנים ועם הזמן הם מעלים בעיות המצויות בתוך נבכי נפשם. בזמן הרישום הראשוני, החניכים מוצפים ברגשות ותוך כדי הבכי והמגע עם הדף והצבע עולה חיוך. דרך האומנות אנחנו מצליחים להגיע איתם למחוזות מעצימים".

"אם התחלנו בצבע קודר הצבעים נהפכים עם התהליך לשמחים ועליזים ופתאום אני שומעת מילים כמו 'תודה', 'הצלחתי' וכדומה. תערוכת 'חוכמת הרגש' כשמה כן היא, עוסקת ברגשות שעולים וצפים ומיושמים על ידי היצירה" סיפרה חגית.

עבודתה של חגית מאירי לנגליב

כאמור, בפעם הראשונה, תוצג תערוכת היצירות של חברי המועדון מחוץ למיתר – "חשוב היה לי להוציא את חברי המועדון החוצה ולשלב אותם עם עולם היצירה והאמנות הגדול ולתת להם את הבמה הראויה להם, בשילוב עם יהודית מאיר, האחראית על בית האמנים שפינתה לנו חדר במתחם ולנו זה כבוד גדול" סיפרה מאירי-לנגליב.

בין היצירות בתערוכה, יוצגו שתי יצירות של סב ונכדתו, אמנית מועדון "שקמה", המציגות זה לצד זה דיוקן עצמי של הסב מילדותו והנכדה מהיום. "הדיוקנים המוצגים בתערוכה הם מרגשים בזכות העובדה כי מדובר בדורות שונים המציגים יצירות בנושא זהה" ציינה חגית.

עבודתה של חגית מאירי לנגליב

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו