"בת הים הקטנה", הסיפור המיתולוגי שטיפח דורות על גבי דורות, קיבל חיים והפך לשיר בכורה מתוך אלבום בכורה ופרויקט מוסיקלי חדש, מרענן ומרתק בניצוחה של היוצרת מור לוריא, הכותבת ומלחינה שירים זה עשור. באלבום משתתפים מיטב האמנים הצעירים והמוכשרים ויבצעו משיריה של לוריא, הנוטלת אף היא חלק פעיל בו.

מי שהלחין ועיבד מוסיקלית את השיר הוא לא אחר מאשר חתן פרס אקו"ם על מפעל חיים ומעמודי התווך של המוסיקה הישראלית - המוסיקאי מוני אמריליו, האחראי לנכסי צאן ברזל כגון: "בארץ אהבתי", "היום היום ", ועוד רבים וטובים.

מי שמבצעת את השיר היא הזמרת הצעירה והמוכשרת מורן סלע, שסומנה זה מכבר להבטחה של השירה הישראלית המודרנית.

מורן סלע

מור לוריא: "את השיר של בת הים הקטנה קיבלתי בנס. בשנת 2012 אמא שלי שמעה ברדיו את מוני אמריליו אומר שהוא מחפש כותבים צעירים למנגינות שלו, וישר יצרנו קשר עם אקו"ם שנתנו לו את המספר שלי והוא חזר אליי, ודיברנו בטלפון והוא נתן לי את המנגינה הזאת. בדיוק הייתי אחרי משבר רומנטי, וברגע ששמעתי את המנגינה ידעתי שהשיר הולך להיות על בת הים הקטנה, על האהבה הלא ממומשת שלה. חיפשתי במשך שנים זמרת שתוכל לשיר את השיר הקשה הזה, ואחרי הרבה חיפושים מצאתי אותה והקלטתי אותה, והשיר הוא יצירה של שלשותינו: מוני אמריליו, אני, והזמרת מורן סלע. רמי והבה המפיק ערך איתי את השיר בצורה מושלמת עד שבאתי על סיפוקי".


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו