סטודנטים מצטיינים במכללת קיי לחינוך בבאר שבע הפעילו השבוע תחנות יצירה ומידע בנושאי ארכיאולוגיה, במסגרת היום הירוק הפתוח לכלל הסטודנטים במכללה. 

הסטודנטים, המשתתפים בתכנית רג"ב למצוינות בניהולה של דר' ורד יפלח-וישקרמן, זוכים ל-10 מפגשים במהלך השנה בנושא ארכיאולוגיה, בהדרכת ארכיאולוגים ממרחב דרום של רשות העתיקות. במסגרת שיתוף הפעולה בין המכללה והרשות,
משתלבים הסטודנטים בפרויקטים חינוכיים- ערכיים בתחום הארכיאולוגיה בדרום הארץ. זאת, במטרה לקרב את הסטודנטים של המכללה לעיר באר-שבע ולתרבותה בימי קדם, ולחשוף בפניהם את שרידי העבר, תוך מבט אל העתיד. התכנית כוללת הרצאות וסיורים להעשרת הידע בתרבויות עמי קדם, תוך זיקה לסביבה. התכנית מאפשרת לסטודנטים לחוות תחום דעת חדש, לבצע התנסות ייחודית, ולא פחות חשוב, להכיר את העיר באר-שבע לגוניה העתיקים - עיר שבה מרבית הסטודנטים ישתבצו בעתיד במערכת החינוכית היסודית, העל-יסודית ובמערכת החינוך המיוחד.

השנה, כחלק מהיום הפתוח, העבירו הסטודנטים מתכנית רג"ב את הידע הלאה למאות המבקרים והפעילו תחנות לימוד ויצירה בנושאים מגוונים; ציורי מערות פרהיסטוריים, שימוש האדם במערות ומחסות סלע, שימוש בצמחי מרפא, פולחן קדום, ועוד. בין המתנסים בסדנאות היתה גם דר' רמה קלוויר - ראש תכנית רג"ב למצוינים במכללות האקדמאיות לחינוך.

צילום: ענת רסיוק, רשות העתיקות

ארכיאולוג מרחב דרום ברשות העתיקות, פבלו בצר אשר ביקר אף הוא במקום, מסכם: "אנחנו רואים בפעילות במכללת קיי עוגן חשוב של הפעילות החינוכית שלנו, ושואפים תמיד להרחיב ולהעמיק את שיתוף הפעולה. הסטודנטים האלה הם המורים של המחר, ואם הם חווים חוויה חיובית וערכית של ארכיאולוגיה ונחשפים חשיבות השמירה על עתיקות הארץ- הרי שהרווח הוא של כולם."

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו