האם התקופה הפחות-טובה בכדורגל משליכה על קבוצת הכדורסל? הפועל באר שבע בני שמעון עם הפסד שני ברציפות לאחר מספר שבועות בהן הייתה המוליכה הבלעדית של הטבלה.

כבר מהרבע הראשון היה ברור כי לא יהיה מדובר במשחק קל עבור האורחים. גלבוע/עפולה פתחה את המשחק בסערה. באר שבע צמצמה עד לסיום הרבע הראשון ובסיום הרבע התוצאה עמדה התוצאה על 16-11 למארחים. גם ברבע השני המשיכה גלבוע/עפולה לשלוט ואף הגדילה את הפער בצורה משמעותית ל-14 נקודות. ג'ף אלן, שעלה מהספסל, העביר את המומנטום לצד האדום. גלבוע/עפולה ירדה למחצית ביתרון 31-25.

במהלך הרבע השלישי אירעה תקרית בהשתתפות ג'ף אלן. השופטים שרקו לחובתו של אלן עבירה רביעית, דבר שגרם ליצרים להתלהט על הפרקט. במהלך המהומה ספגו אלן והמאמן בורגר עבירות טכניות. למרות זאת, הקבוצה האורחת לא ניצלה את המצב כדי להגדיל את היתרון אלא דווקא הייתה זו באר שבע שצימקה. בסיום הרביעי השלישי הפער עמד על נקודה אחת בלבד עבור הצפוניים – 49-48.

הרבע הרביעי היה דרמטי במיוחד. באר שבע עלתה ליתרון של 63-57 כשהשעון הראה 3:40 דקות לסיום. אז הגיעה ריצה 0-9 של עפולה והיתרון חזר אליהם, 66-63. 20 שניות לסיום, אנתוני פישר צלף שלשה נהדרת, השווה את התוצאה. נדמה היה כי המשחק יסתיים בשיוויון ושתי הקבוצות ילכו להארכה, אבל רון סבג המקומי קלע 3 שניות לסיום וניצח לגלבוע/עפולה את המשחק. בסיום 68-66.

"שלא יחליטו מראש למי שורקים, איך שורקים ומה שורקים". המאמן יניב בורגר. צילום ארכיון: חן עזרן

המאמן יניב בורגר תקף בסיום המשחק את צוות השיפוט: "נראה לי שבאו עם החלטה שעפולה חשובה לליגה ופלייאוף. לא רק השיפוט הפסיד לנו את המשחק, אבל נמאס. אם רוצים לבוא לחנך אנשים – שיחנכו, שלא יחליטו מראש למי שורקים, איך שורקים ומה שורקים" בורגר התייחס לנושא ג'ף אלן, שהורחק במהלך המשחק לאחר צבירת 5 עבירות: "העבירה החמישית שלו לא הייתה מבחינתי וזה מה שגמר לנו את המשחק"

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו