הפועל באר שבע קיבלה הזדמנות פז להרים את הראש ולנסות לצבור מומנטום לקראת השלבים המכריעים של העונה. הקבוצה קיבלה יריבה נוחה בדמות הפועל אשקלון (מתחת לקו האדום) וברק בכר וחניכיו קיוו להציג משחק תכליתי, לנצח ולהגיע למשחק מול הטורקים עם חיוך. בסופו של דבר זה קרה, אבל הדרך הייתה לא קלה.

המשחק נפתח עם בשורה רעה לבאר שבע. בן שהר מתח את השריר בדקות הראשונות של המשחק ונאלץ לפנות את מקומו לאליניב ברדה. מצד אחד, ניתן לומר שהחילוף הזה הביא את הניצחון. מצד שני, ייתכן שבן שהר יחמיץ את המשחק הראשון מול הטורקים מה שישאיר את ברק בכר עם ככל הנראה חלוץ אחד כשיר להתמודדות. הקבוצה תקפה והייתה מסוכנת יותר מאשר הורגלו אוהדייה במשחקים האחרונים.

בן שהר יוצא מהמשחק (מרטין גוטדאמק one.co.il)

חילופי מסירות ואגפים בין טוני וואקמה למאור מליקסון, בחיזוק מיכאל אוחנה ואליניב ברדה, הניבו מספר הזדמנויות שבהן היה חסר לקבוצה הגרוש ללירה על מנת לעלות ליתרון. בדקה ה-39 באר שבע זכתה בפנדל. אמיר בן שמעון האשקלוני הכשיל את מאור מליקסון ספק-ברחבה, השופט לייבה הורה על הנקודה הלבנה. אבל פנדל זה בכלל לא מצב בטוח עבור הפועל באר שבע העונה, וגם הפעם, מליקסון בעט רע ישירות לידיים של איינגובה ותוצאה המחצית הייתה 0-0.

בפתיחת המחצית השנייה אשקלון היממה את 'טוטו טרנר'. הרכש החדש, יוסיף איבנביץ', כבש מתוך הרחבה אחרי הפקרות הגנתית. החלוץ הקרואטי מאוד אוהב את אצטדיון 'טוטו טרנר'. הוא הגיע לאשקלון משריף טירספול ולמעשה כבש העונה 3 שערים במסגרות רשמיות – 2 מהם נגד באר שבע, אחד בניצחון 2-3 של באר שבע על שריף ב'טוטו טרנר' והשני הערב. בדקה 57 חילופי מסירות בין טוני וואקמה לברדה ברחבה הביאו את האחרון לבעוט לשער, איינגובה לא יכל להגיע וברדה קבע שיוויון.

ברדה ושחקני בש חוגגים (מרטין גוטדאמק one.co.il)

כשהשעון הראה שחלפו 70 דקות של כדורגל, ברדה עשה זאת שוב. מהראן ראדי שלח כדור נהדר לחלוץ. ההגנה של אשקלון קפאה כי חשבה שברדה נמצא נבדל, אבל הקוון לא הרים את הדגל. ברדה לא התבלבל ושלח את הכדור לרשת. עד לסיום המשחק ניסתה אשקלון לאיים על שערו של דודו גורש, אבל לא צלחו. בשריקת הסיום ניתנה האות לחגיגה ב'טוטו טרנר'. הפער ממכבי תל אביב הוגדל זמנית ל-8 נקודות והאוהדים עודדו את השחקנים לקראת המשחק ביום חמישי מול בשיקטאש.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו