בתחרות העומסים שנערכה ב-SCE בשבוע שעבר, התמודדו סטודנטים מהמחלקה להנדסת בניין באתגר בניית מודל המדמה גג של מבנה. הסטודנטים התבקשו לבנות את המודל מכל חומר ובלבד שמשקלו הכולל לא יעלה על 400 גרם.

בתחרות הציבו הסטודנטים את המודלים על במה שהוקמה במיוחד והחלו להעמיס משקולות על מתקן הקשור לנקודת הכוח, שהוגדרה על ידי המרצים, במודל. המודל שהחזיק את המשקל הגבוה ביותר מבלי לקרוס, זכה. חלק מהמודלים, העשויים מחומרים כמו במבוק או אלומיניום, הצליחו להחזיק יותר מפי מאה ממשקלם העצמי והצליחו לשאת עומס כולל של כ-70 קילוגרם.

מטרת הפרויקט הייתה, בין היתר, ללמד את הסטודנטים למצוא את האיזון הנכון בבחירת החומרים המשמשים לבניית מבנים, תוך שילוב מיטבי של עמידות, פשטות, עלויות הקמה נמוכות ודרישות הנדסיות בסיסיות. לדברי ד"ר עיד, מרצה במחלקה ויוזם התחרות, הפרויקט מלמד כי תחום הנדסת הבניין יכול לתת מענה לכל אתגר, ובלבד שהתכנון המוקדם יהיה נכון ויביא בחשבון את המגבלות ואת האילוצים השונים.

"הפרויקטים הנהדרים שהוצגו מדגימים את דרכה הייחודית של המכללה," אומר ד"ר עיד. "יצירתיות, חשיבה נכונה ויכולת למידה עצמית הן תכונות חיוניות למהנדס הצעיר, המתחיל את דרכו בתעשייה. השילוב של הוראה מסורתית עם הוראה מבוססת פרויקטים –"Project Oriented" - תורם לחיזוק תכונות אלו בקרב הסטודנטים, כפי שראינו בתחרות."

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו