לא פעם המאבק הזה גובה מחיר, לפעמים הוא מוצדק, שכן עברייני תנועה באמת נפגעים כתוצאה מכך ולא פעם מי שנפגע הם אנשים תמימים שאינם אשמים, בשני המקרים מן הסתם, יש צורך בעורך דין אשר מתמחה בדיני תעבורה שייצג אותם. דוגמא לעורך דין כזה  הוא רוני ברוש שמתמחה בכך.

דיני תעבורה מתייחסים למעשה לכל מה שקשור לנהיגה. החל מנהיגה על הכביש, שטחים פתוחים, מדרכות, ועוד. הדינים מורכבים כמובן, ממה שמותר וממה שאסור לעשות, כאשר לעיתים הענישה היא בגדר אזהרה, אך ברוב המקרים מדובר על ענישה כספית, נקודות שליליות, שלילת רישיון עד מקרים של מאסר )למשל כשמדובר על מקרים שמובילים לפגיעה בבני אדם או רכוש).

דיני תעבורה הם ייחודים שכן חלקם נידונים בבתי משפט לתעבורה וחלקם נידונים בבתי משפט רגילים, כמו כן, בחלק מהמקרים מדובר על תביעות בין אזרחים (תביעות אזרחיות שנובעות במקרים של תאונות ופגיעות) ובחלק מהמקרים מדובר על תביעות בה המדינה היא זו שתובעת את האזרח.

מתי עורך דין דיני תעבורה יכול לעזור?

עורך דין דיני תעבורה, דוגמא עורך דין רוני ברוש, יכול להיכנס לפעולה מספר פעמים. ראשית, כשמוגשת תביעה נגד נהג מסיבות שונות. במקרה כזה, הוא יכול לייצג את החשוד מעמדה של מי שאחראי למעשה אך יש נסיבות מקלות להקטין בעונשו, או לחילופין, יש אפשרות להוכיח שטענת התביעה לא נכונה או לא מוצדקת. למשל, אם מתברר שהנהג נתפס נוהג במהירות ומתברר שהמצלמה איננה תקינה, נוהג בשכרות אך הכלים למדידה לא היו תקינים, כשמתברר ששלט מסוים בכביש היה מוסתר וכן הלאה.

שנית, כשקיימת אפשרות ששלילת רישיונו של נהג תגרום נזק לו ולמשפחתו. מקרים קלאסיים שכאלה מתרחשים, כשנהג זקוק לרכב בתור כלי עבודה. במקרה כזה עורך דין דיני תעבורה יכול לעזור ולנסות להקל על העונש.

שלוש, חשוב מאוד לזכור, עורך דין דיני תעבורה מתחיל לעבוד עוד לפני המשפט, כלומר הוא יכול לעזור ללקוח שלו בשלבים מוקדמים לפני המשפט ולא לחכות עד המשפט בשביל לנסות ולהוציא אותו עם עונש פחות.

נקודה חשובה שצריך להתייחס אליה היא, דיני תעבורה הרבה פעמים נתפסים כדבר כמעט שולי, חלק מאיתנו מבצעים עבירות תנועה ומתייחסים לזה בביטול, העניין הוא שמדובר בעבירות חמורות מאוד שלעיתים עולות בחיי אדם או שעלולות לגרום לנו נזק משמעותי. לכן חשוב שנתייחס לעבירות אלו בצורה נכונה, וגם אם מדובר בעבירת תנועה פשוטה, נשכור עורך דין שמתמחה בתחום והוא ייצג אותנו.

לשם כך אנחנו צריכים לחפש עורך דין מנוסה, אחראי, אמין, ומקצועי. מישהו שילווה אותנו לאורך כל התהליך ויעזור לנו לצאת מהמצב בצורה הטובה ביותר. אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מסובכים הרבה יותר ממה שהיינו מלכתחילה. חשוב שמהרגע הראשון, אנחנו נשתמש בשירותיו של עורך דין שאנחנו יכולים לסמוך עליו.

עורך דין רוני ברוש הוא עורך דין כזה. מדובר בעורך דין מנוסה, אשר בין היתר מתמחה גם בדיני תעבורה. הוא ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל מצב. אתם מוזמנים ליצור קשר עם עורך דין רוני ברוש עוד היום והוא ישמח לטפל בעניינכם לפני ובזמן המשפט. צרו איתו קשר במייל או בטלפון.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו