בהפועל באר שבע החליטו בקיץ האחרון לעבור לנוהל חדש. מרבית מהשחקנים שהיוו את השלד של קבוצת הנוער 'השלושה' עברו את מגבלת הגיל המתירה להם לשחק בליגות הנוער. במקום שישבו ביציע ורק יתאמנו עם הבוגרים, הם הורשו לחפש קבוצות בישראל שיהיו מעוניינות לקלוט אותן ולתת להן לשחק. הרציונאל: "השתפשפות" של החבר'ה הצעירים על קבוצות אחרות במטרה לחזור חדים יותר להפועל באר שבע מודל 2017. שבעה מהם הצליחו למצוא תחנה חדשה וכך נוצרה חבורת "המושאלים"

אין ספק שה"מושאל" הבכיר מבין השבעה הוא דן ביטון. ביטון נקלט במ.ס אשדוד במסגרת העסקה שנרקמה ממש עם סגירת חלון ההעברות, הכללה את העברת מיכאל אוחנה לבאר שבע. בתחילה היו חששות כי ביטון לא יצליח להשתלב כמו שצריך בחממת הנוער של מ.ס אשדוד, שכן רוב שחקני הסגל באשדוד הם צעירים ומקומיים ואילו דן ביטון הוא "נטע זר" בתוכם מכיוון שהוא "מבחוץ". למרות זאת, ביטון הצליח להשתלב בצורה משביעת רצון. הוא ערך 11 הופעות ליגה (9 מהן בהרכב), רשם מספר בישולים וכבש שני שערים, כולל שער ניצחון מול אשקלון.

שאר המושאלים נקלטו בקבוצות הליגה הלאומית. המצליח מביניהם בחצי העונה שעברה הוא המגן השמאלי, דודי טויטו. טויטו משחק במכבי שעריים שלמרות ציפיות רבות בתחילת העונה, נמצאת כרגע במקום האחרון בטבלה והיא תיאבק על הישארות בליגה, ככל הנראה, עד סיום העונה. ולמרות זאת – טויטו באנקר בהרכב. פתח ב-16 משחקים וברובם המוחלט גם השלים משחקים מלאים. למרות המיקום האחרון בטבלה, ההגנה של שעריים רחוקה מלהיות ההגנה עם מספר הספיגות הגדול בליגה. בשעריים מביעים שביעות רצון מטויטו והוא צפוי להמשיך לחרוש את האגף עד סיום העונה.

הקבוצה שנהנתה מהכי הרבה מושאלים היא הפועל פתח תקווה. זאת אומרת, ציפתה שהיא תהנה, כי בפועל – הנאה לא הייתה שם. ואלה שמות: רז רחמים, ליאל ספורטס ואור חביביאן. רז רחמים הובא מראש כשוער שני ורשם בסה"כ 2 הופעות העונה, שתיהן בגביע הטוטו. בליגה לא שיחק דקה. רחמים הראשון לעזוב את פתח תקווה, היום (ד') חתם בקבוצת האוהדים מליגה א' צפון, מ.ס רובי שפירא חיפה. רחמים צפוי לשמש כשוער ראשון ולעזור לקבוצה במאבקי העלייה לליגה הלאומית.עוד בהפועל פתח תקווה – ליאל ספורטס השתלב כשחקן סגל רחב ולרוב שיחק כמחליף במשחקי הליגה. לזכותו 12 הופעות ליגה, רק 4 מהן בהרכב הפותח. השלים הופעות מלאות בשני משחקים בלבד. אור חביביאן, כמו רז רחמים, לא מצא את מקומו בקבוצה. שיחק בסה"כ 2 הופעות בליגה ו-2 הופעות בגביע הטוטו. חביביאן נבחן כיום בעירוני רמת שרון מהליגה הלאומית ואם שני הצדדים יהיו מעוניינים בכך, הוא יעבור בחלון ההעברות לקבוצה שבמקום הלפני אחרון בליגה.

בבני לוד שמחו לקבל שני שחקני התקפה שהיו רשומים על לא מעט שערים בליגת הנוער בעונה שעברה – עמראן אלקרנוואי ומוסה טראבין. אלקרנוואי התחיל את העונה בצליעה, אבל בחודשיים האחרונים הפך להיות שחקן חשוב בהרכב של לוד. לזכותו 14 הופעות ליגה, מחצית מהן בהרכב והוא אחראי על 5 שערים העונה (2 בליגה, 2 בגביע המדינה ואחד בגביע הטוטו). אצל טראבין הסיפור שונה. הוא פתח את העונה בצורה טובה, אבל ספג כרטיס אדום במחזור השלישי ומאז מעמדו התערער. מחודש ספטמבר רשם בסך הכל 5 הופעות ליגה. טראבין יליד 97 ועדיין רשאי לשחק בקבוצת הנוער. בהפועל באר שבע בודקים אפשרות להחזירו בחלון ההעברות לקבוצת הנוער על מנת לשפר את החוד של הקבוצה, ממנו מאוכזבים אנשי מחלקת הנוער.

שחקן נוסף שמועמד להצטרף לרשימת המושאלים בחלון ההעברות הנוכחי הוא הבלם הצעיר, עמית ביטון. ביטון קיבל דקות משחק קבועות במסגרת גביע הטוטו, אבל כעת שהמפעל נגמר, לא צופים בקבוצה הבוגרת כי הוא יקבל דקות משחק בעתיד הקרוב ולכן מחפשים קבוצה שתקלוט אותו. הפועל קטמון ירושלים, מתחתית הליגה הלאומית, הביעה עניין רב בביטון ושיחות רשמיות עם הפועל באר שבע כבר החלו. אם יגיע, ביטון יקבל על עצמו משימה כבדה מאוד, שכן קטמון ירושלים שקועה במאבקי התחתית בליגה הלאומית וסובלת מתחלופת שחקנים לא קטנה.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו