מלבד דימה – הממותה השורדת, יוצגו בתערוכה למעלה מעשרה דגמים (חלקם רובוטיים) בגודל מלא של חיות ענק שונות מתקופת עידן הקרח מכל אזור בעולם בוא הם נמצאו. בנוסף יילמדו מבקרי התערוכה על חקר DNA, על שיבוט ועוד, על מנת להבין את שינויי האקלים בימינו.

התערוכה מחולקת למיצגים ואזורים אינטרקטיביים מהם ניתן ללמוד בין השאר, כיצד נדידה של מינים שונים ברחבי העולם הובילה לשימורם או להשמדתם. וכן, האם ניתן ללכת מסיביר לאלסקה?

כחלק מפעליות התערוכה יוצעו סדנאות העשרה ויצירה: פאזל ענק, יצירת סרט, חפירות מאובנים וחדר קרח

קצת על דימה: דימה היה תינוק בן ה-6-7 חודשים שככל הנראה נפל אל-תוך בור עמוק ולא הצליח להיחלץ ממנו, הרעב הטמפרטורות הקרות בסופו של דבר הובילו למותו. אחרי גילויו  בסיביר ב-1977 הגופה נלקחה למחקר. דימה מוצג תחת מערכת חוקים אדוקה על מנת לשמר על שלמותו, על הטמפ' להיות נמוכה מ-240, עוצמות האור להיות נמוכה מ-50 lux, ועל הלחות להיות בין 50-60% על מנת שהמומיה לא תתייבש ותתפרק. בימים אלו, הוא  נשלח לראשונה לישראל ויהיה מרכז התערוכה החדשה שתיחשף בחודש מרץ ב'פארק קרסו למדע' בבאר שבע. המסע של דימה לישראל היה מלא אתרים והוא תוצר של שיתוף פעולה בין גורמי משרד החוץ, המכון הזואולוגי של האקדמיה למדעים הרוסית בסן פטרסבורג.  

תערוכה מעניינת לכל המשפחה

עוד במתחם:

המבקרים יוכלו לבלות ולשחק ב-13 מתחמי התערוכות והמשחק של הפארק העוסקים במגוון נושאים מדעים כדוגמת גוף האדם, מזון, ההיסטוריה של המחשבים, אור וראייה, קול ושמע, אנרגיה ועוד.

בנוסף, ייהנו המבקרים מפעילויות מגוונות בדמות דפי צביעה, סדנאות יצירה – ייצרו צבעים מחומרים טבעיים לציור על אבנים.

פארק קרסו למדע, העצמאות 79 באר שבע

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו