המרכז לעסקים בבאר שבע נפתח לאחר שעבר שיפוץ מקיף כאשר במרכז המחודש ישנם 22 משרדים להשכרה ללא התחייבות, כיתת הדרכה מאובזרת, חדר ישיבות, משרד להשכרה שעתית ושירותי מזכירות מקצועיים, כאשר אלו ניתנים במחיר מסובסד ליזם החדש. המרכז מהווה קהילת עסקים קטנה בפני עצמה, כאשר העסקים, שהינם שונים זה מזה, יוצרים קשרים עסקיים ושיתופי פעולה אחד עם השני ובכך מסייעים להצלחתם. קהל היעד של המרכז הוא יזמים ובעלי עסק, עד שנתיים מיום פתיחתם שזקוקים לשירותים הנ"ל ולסיוע. הפרויקט שוכן בבניין משרדים בעיר העתיקה בבאר שבע.

צילום: e-motion

המרכז מופעל כבר 8 שנים במימון הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה באמצעות מעוף דרום, ובשיתוף עיריית באר שבע, חברת כיוונים, חברת יעדים ומרכז סטארט-אפ. המרכז הוקם במטרה לתת חממה עסקית ליזמים ועסקים חדשים המבקשים להפעיל עסק בסיכון נמוך ובלי התחייבות.

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' בירך במעמד המרגש ואמר "חידוש מרכז העסקים הוא אמירה משמעותית לעסקים המקומיים. זה משתלב עם האמירה של העיר באר שבע על הרצון, היוזמות והתעוזות לעשות כאן דברים גדולים. שיתוף הפעולה בין כל הגופים כאן הוא שמאפשר את הדבר הזה. הנגב הוא העתיד של מדינת ישראל גם במישור העסקי".

רן קיויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, ציין כי "מבחינתי באר שבע היא לא רק בירת הנגב, אלא גם בירת החידושים והפיילוטים של מעוף. כל הפיילוטים המוצלחים של מעוף התחילו כאן, וביניהם, מרכז העסקים הראשון בארץ היה בבאר שבע. מיזם מוצלח נוסף שהתחיל כאן כפיילוט הוא מיזם י.ה.ב – מוסדות העוגן, שמועתק בימים אלה ממש לירושלים ובעתיד צפוי להתרחב גם לצפון. אני מאחל לפריחת העסקים שיוצאים מהחממה הזו ומודה לעירייה על תמיכתה בפרויקטים של מעוף". 

אפי מחלב, מנהל אשכול דרום במערך המעוף ציין כי "לא סתם המרכז הראשון נפתח בבאר שבע. יש פה 'רוח המפקד' מאוד ברורה שמורגשת בכל העיר ואנחנו מקבלים תמיכה מהעירייה רוח גבית אדירה. מהמרכז הזה צמחו לא מעט עסקים מצליחים שפועלים היום בעיר ובנגב ואני בטוח שהמרכז המחודש ימנף עוד עסקים רבים".

מימין לשמאל - בן פרידמן רוביק דנילוביץ ורן קיויתי. צילום: e-motion

בן פרידמן, מנהל מרכז העסקים בבאר שבע, שאירח את האירוע ציין כי "משמח במיוחד באירוע כזה לראות שבוגרי המרכז הם נותני השירות לאירוע, אם זה בקייטרינג המצוין ואם בצילום המקצועי. שני עסקים שהתחילו כקטנים לפני מספר שנים והיום פרסו כנפיים ומנהלים עסקים פורחים. אני מקווה שהמרכז יהווה חממה עבור עסקים חדשים רבים".

עוד השתתפו באירוע: מנכ"ל כיוונים, שלומי נומה, מנכ"לית חברת יעדים, רחלי מרום, מנהלת מערך מעוף בסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, גלי בן מיכאל, חברי מועצת העיר ששניהם מהם היו לקוחות ודיירי המרכז בעבר, מנהל מעבר צה"ל דרומה במערך מעוף, ציון ביטון ומנהל סניף מעוף באר שבע, לביא קייט.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו