מי אתם, גלידה באר שבע?

"גלידה באר-שבע הוקמה לפני כ- 57 שנים ע"י  הסבתא רבא שלנו, יוליה רוטנברג, אישה מרשימה ויוצאת דופן, הן בחריצותה והן בכך שהקדימה את זמנה והייתה אשת עסקים מצליחה, בזמנים שנשים לא יצאו לעבודה כלל. את העסק הקימה כשעלתה ארצה בשנות ה-50 בתום מלחמת העולם השנייה".

גלידה באר שבע, עסק משפחתי

"הבחירה בבאר-שבע נעשתה משתי סיבות: האחת, בעלה היה חולה אסטמה וחיפשו עבורו אקלים יבש, והשנייה הייתה שברשותה היו שתי מכונות לייצור גלידה שהביאה איתה ארצה מפולין וההיגיון אמר שבמקום חם ויבש הביקוש לגלידה יהיה גדול. יום יום הייתה יוליה פותחת את חנות המפעל שהקימה ברחוב הדסה ועוזבת את המקום עם סגירתו אחר חצות".

"סבתא ניצחה על הכנת הגלידה ומכירתה ביד רמה, כשהיא לא מתפשרת על איכות חומרי הגלם ודרכי הייצור. היא עבדה ללא לאות עד שמלאו לה 93 שנים. הנכד עודד בר עבד לצד סבתו עוד מנערותו בכל החופשות והחגים.  הוא היה מגיע ממרכז הארץ ומבלה איתה בעבודה. כאשר השתחרר מצה"ל הרחיב את העסק לרשת סניפים, אך כשמלאו ליוליה 91 שנים, ביקשה מעודד לסגור את כל חנויות הרשת ולבוא לנהל את החנות המקורית ברחוב הדסה ועודד עבר עם משפחתו מת"א לדרום".

בימים אלו ניתן לפגוש בחנויות את המשפחה, עודד, זוגתו וארבעת ילדיהם. כולם עוסקים במלאכה וממשיכים את מפעל החיים של סבתא יוליה.

סבתא יוליה. צילום באדיבות המשפחה

איך התחושה לעבוד יחד עם בני המשפחה?

"זה כיף גדול לעבוד עם המשפחה. אנחנו משפחה מאוד מלוכדת שאוהבת להיות הרבה ביחד וככה לא צריך כמעט להיפרד. היתרון הגדול בגלידה הוא שגם הילדים הקטנים יותר יכולים להיות שותפים לעשייה, גם מאחורי הקלעים ואפילו  במגע עם הלקוחות בחנויות. גלידה היא דבר משמח ובד"כ החיוך של הלקוח רק מתרחב כשגביע הגלידה מוגש לו  מידיו של ילד נרגש בן עשר"

טיפ חשוב לעסק מצליח בבאר שבע

"הלקוחות בב"ש יודעים להעריך איכות. הם לא מחפשים פוזה אלא מוצר טוב במחיר הוגן. חשוב כל הזמן לעמוד בהבטחה של המוצר שלך".

גלידה היא דבר משמח

זכור לכם אירוע או מקרה במהלך השנים בו הרגשתם שאתם חלק מהקהילה בעיר?

"קשרנו את גורלנו עם העיר באר-שבע עוד מרגע הבחירה בשם המותג "גלידה באר-שבע". הסיפור של גלידה באר-שבע הוא נחלתם של מאות אלפי אנשים שעדיין מתגוררים בבאר-שבע וכאלה שכבר לא. כמעט לכל באר-שבעי או באר-שבעי לשעבר, יש את הסיפור האישי שלו שקשור לגלידה באר-שבע. יש הרבה נוסטלגיה וגם הרבה הווה. אנשים אוהבים את הגלידה וגם אוהבים את המותג".

אתם תצפו מהילדים שלכם שימשיכו בעסק אחריכם ?

"נכון לעכשיו ילדינו הם חלק מהעסק. אנחנו לא רואים בגלידה עסק כי אם מפעל חיים. יש מסורת משפחתית לקחת חלק בעסק בשלב כלשהו בחיים. כל הנכדים והנינים עובדים או עבדו בעסק".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו