מימונס

יצרן התבלינים מהמובילים בארץ, תבליני מימון ומימונס אפייה, מעסיק בבאר שבע כ-110 עובדים במפעל ומייצר את כל מוצרי העזר לאפייה.

תבליני מימון. צילום: יחצ

זה כיף לעבוד עם המשפחה או קשה במיוחד?

כיף גדול לעבוד עם המשפחה. אשתי ושלושת ילדי עובדים בעסק

טיפ חשוב בשביל עסק מצליח בבאר שבע

התמדה ואמונה שהכל אפשרי

זכור לך אירוע או מקרה בעסק שבו הרגשת שאתם חלק מהקהילה בעיר?

אלו נושאים שלא מדברים עליהם

אתם תצפו מהילדים שלכם שימשיכו בעסק אחריכם ?

בעזרת השם הילדים ימשיכו לעבוד ולנהל את העסק

אטליז שירי

אטליז שירי נוסד בשנת 1958 על ידי משפחת שירי. המשפחה חרטה על דגלה לעסוק במכירה של בשרים באיכות הגבוהה ביותר. אטליז שירי נבחר כבר מספר שנים לאחד מבין העשרה הטובים בארץ. אנו באטליז שומרים על מוניטין ואיכות למעלה מ- 50 שנה, תוך הקפדה, בקרה, ושימת דגש על כל פרט אשר יעניק ללקוח חוויה מלאה של איכות המזון והשירות הטוב ביותר.  

סודות מדור לדור. איטליז שירי (צילום: יחצ)

זה כיף לעבוד עם המשפחה או קשה במיוחד?

לעבוד עם משפחה זה אתגר לא פשוט, מאחר שבשונה ממסגרות אחרות בעסק המשפחתי נכנסים כל המרכיבים הרגשיים שמאלצים אותך לעיתים לנהוג בפשרה ולנקוט ברגישות שלא היית נוהג לו עבדת במסגרת אחרת. יחד עם זאת יש המון כיף, בעיקר כאשר יש הצלחה ושגשוג אותם הכי כיף לחלוק עם האנשים היקרים לך בעולם. אלה שמכירים אותך מיום שנולדת. בעסק משפחתי כאשר מצליחים להתגבר על הקשיים התגמול הוא אדיר.

טיפ חשוב בשביל עסק מצליח בבאר שבע

אנחנו מאמינים שצריך כמה שיותר להקשיב ללקוחות, לצרכים ולרצונות שלהם. יחס אישי הוא החשוב ביותר.

זכור לך אירוע או מקרה בעסק שבו הרגשת שאתם חלק מהקהילה בעיר?

במבצע "צוק איתן" פנו אלינו גורמים רבים מהעיר שנתרום מהבשר שלנו לחיילים שלחמו, כמובן שעשינו זאת בשמחה ואת התודות והברכות קיבלנו גם זמן רב אחרי המלחמה.

אתם תצפו מהילדים שלכם שימשיכו בעסק אחריכם?

מי שייסד את העסק הוא האב אליהו שירי ז"ל ואחיו יצחק ז"ל. האחים שעובדים כיום הם דור שני. כרגע אין ציפייה מהילדים להמשיך את העסק, אלא אם כן זה יבוא מרצונם ומתוך מימוש עצמי.

משתלת כדורי

בליבה של הנגב ישנה ריאה ירוקה המשתרעת על כ- 5 דונם והיא משתלת כדורי. משתלת כדורי, המרכז לתרבות הגן והנוי בנגב, משנת 1985 מפעל חייהם של האחים דני וטוביה כדורי. בראשית הדרך הוקמה המשתלה במשק עזר, נווה נוי. עם השנים עברה המשתלה לרחוב המנוף 6 בעמק שרה. מאז ועד היום מתמחה המשתלה בייעוץ לגנן המקצועי והחובב, בגידול עצי פרי ונוי, שיחים, עציצים פרחי עונה, תבלינים וסחלבים. בין הצמחים המגוונים ניתן למצוא גם אביזרים משלימים כמו ציוד השקיה, דשן איכותי מבית היוצר כדורי, עציצי פיברסטון חביות יין, תערובות גידול מקצועיות ועוד.

משתלת כדורי (צילום: יחצ)

זה כיף לעבוד עם המשפחה או קשה במיוחד?  

לעבוד עם המשפחה זו חוויה מיוחדת. לא לכל משפחה יוצא לעבוד ביחד וזה יוצר ערך מוסף. אין ספק שלפעמים לא קל אבל זה מנצח את הכל. כשזה משפחה כשזה יחד העסק מקבל משמעות אחרת ותחושה שגם הלקוח מקבל. הוא נכנס לבית למשפחה ויודע שיקבל את מלוא תשומת הלב והשירות. הכי חשוב בארוחת שישי לא לדבר על עסקים.

טיפ חשוב בשביל עסק מצליח בבאר שבע  

תמיד לחשוב קדימה אף פעם לא לצעוד במקום. להביא את הדבר הבא, לתת את השירות הכי טוב שיש ולחשוב בסופו של יום על הלקוח. הלמידה, השאיפה תמיד להיות הכי טוב שיש מובילה למקצוענות, ולקוחות מחפשים מקצוענות לצד שירות אדיב ונעים.

זכור לך אירוע או מקרה בעסק שבו הרגשת שאתם חלק מהקהילה בעיר?

אנחנו לוקחים חלק בקהילה דרך תרומה לבית חולים סורוקה, בסיסי צה"ל, שיתופי פעולה ולא מעט פרויקטים מיוחדים. אחד מהם זה פרויקט 'עושים רחוב' - שיתוף פעולה עם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון, שמטרתו לחדש, להצמיח וליצור פינות חמד ירוקות בעיר באר שבע.  

אתם תצפו מהילדים שלכם שימשיכו בעסק אחריכם ?

שאתה בונה עסק אתה רוצה המשכיות. הילדים בתוך העסק ויש דברים שאפילו מכירים יותר טוב מאתנו וזו שמחה גדולה. יש לקוחות שמגיעים במיוחד בשביל לקבל מהם יועץ וזה מרגש. לדעת שהעברת משהו לדור הבא , ממלא אותנו בגאווה.

קמנמן

אנו עוסקים ביבוא, שיווק, תיקון ומכירה של מכונות התפירה המובילות בשוק. העסק מבוסס על אספקה מהירה של הסחורה, אחריות על כל מוצר ושירות טוב במסגרתו אנו דואגים שכל לקוח ייצא עם חיוך. המרכז שלנו מספק שירות ללקוחות מוסדיים, עסקיים ופרטיים. אנו משווקים את מכונות התפירה בכל רחבי הארץ מצפון עד דרום, וכמובן עד בית הלקוח. אנחנו לגמרי מהווים בית לתופרות בישראל כבר מעל ל- 50 שנה.

קמנמן. צילום: יחצ

מי שהקים את העסק הוא אברהם קמנמן ז״ל, יליד וילנה שבליטא, ניצול שואה שעבד עם סיום המלחמה בבית מלאכה קטן לתיקון מכונות תפירה. עם הידע והניסיון שצבר ברבות השנים עלה ארצה וייסד בשנת 1960 את העסק "קמנמן מכונות תפירה" שלימים הפך לעסק מוביל בענף מכונות התפירה. עד לפטירתו עבדנו 3 דורות יחדיו סב אב ובנו. ועכשיו  אנו ממשיכים את רוח דרכו.

זה כיף לעבוד עם המשפחה או קשה במיוחד?  

לא תמיד זה קל, אבל אנחנו עושים הפרדה בין העבודה לבית. הסיפוק והתחושה שזה נותן שווה את הכל ! אני דור שלישי לא מתחרט לרגע ונהנה מאוד.

טיפ חשוב בשביל עסק מצליח בבאר שבע  

אנחנו מאמינים במתן שירות טוב ולהסתכל לכל לקוח בגובה בעיניים, פשוט להיות בן אדם ישר והוגן זה אומר הכל.

זכור לך אירוע או מקרה בעסק שבו הרגשת שאתם חלק מהקהילה בעיר?

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם הקהילה בעיר באופן תמידי. כיום אנחנו עובדים עם חברת "כיוונים" שמפעילה מספר רב של חוגי תפירה במתנ"סים הפזורים בבאר שבע ותורמים רבות לארגונים שונים ברחבי העיר, החל מארגון אוהדי הפועל באר שבע ועד לבתי אבות וציבור עם פיגור שכלי.

אתם תצפו מהילדים שלכם שימשיכו בעסק אחריכם ?

הייתי מאוד רוצה לראות את זה קורה, כי בלי דור המשך אין לעסק הזה זכות קיום. אבל זה כבר לא תלוי בי.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו