מתחם ישפרו פלאנט בבאר שבע מזמין את כל תושבי הדרום ליריד פליאו שמתאים לכל המשפחה. ביריד, שמגיע לראשונה לדרום, יכול הקהל לטעום וליהנות ממגוון המוצרים בדוכנים השונים ולקבל הסברים על תזונת הפליאו הייחודית.

צילום באדיבות יריד הפליאו

היריד מהווה מקום מפגש לחברי הקהילה ולציבור המתעניינים כאחד ויציג את התוצרים של מבחר היצרנים מהתחום וביניהם: דוכני בשר שאינו מתועש, בשר מעושן, בירות מקומיות, פירות וירקות מיוחדים ללא ריסוס, גבינות מסוגים שונים ודוכנים נוספים רבים מתחום הפליאו והבריאות. תושבי הדרום מוזמנים לבוא ולהיחשף לשיטת התזונה הייחודית שממשיכה וסוחפת אחריה אוהדים רבים עם הזמן. על הפקת היריד שעובר בנקודות שונות בארץ, אחראים חברת "מוש הפקות" בשיתוף עם קובי שבתאי, ממקימי קהילת הפליאו שחרטו על דגלם להביא את בשורת הפליאו לקהל הרחב.

מה זה פליאו?

בתזונת הפליאו, צורכים בעצם מזון לפי התפריט של האדם הקדמון כשהחלק המשמעותי בו מציע בשר, ביצים וגבינות שונות לצד ירקות, פירות, אגוזים ושקדים. במסגרת התפריט נמנעים מדגים, קטניות וסוכר. ממציא השיטה לורן קורדין, טוען כי תזונת הפליאו מומלצת נוכח ריבוי המזונות המתועשים שאנו צורכים, וכי רק דיאטה כזו יכולה למנוע המחלות הנלוות לתזונה שמקורה בתרבות השפע כמו מחלות לב, השמנה, סוכרת ובעיות בכלי הדם. קהילת הפליאו בארץ גדלה בקצב מסחרר ומונה כיום כשישים אלף חברים המבקשים להגיע אל היצרנים וספקי המזון המשווקים מזון המותאם לשיטת הפליאו.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו