תיעוד מטריד שפורסם אמש בעמוד הפייסבוק של "הפורום למניעת תאונות עבודה" ובו נראים שני עובדי תחזוקה על מנוף בעיר ללא ציוד בטיחות מתאים, מעורר סערה בעולם הנדל"ן ומעלה שאלות קשות בנוגע לעבודה בטוחה באתרי הבנייה השונים בעיר. בתמונה שצולמה ככל הנראה אמש בשעות הבוקר באזור קניון הנגב, נראים שני העובדים שצולמו בעודם מתחזקים את המנוף, כשאינם מאובטחים ברתמות וללא קסדות על ראשם או ציוד בטיחות כלשהו.

צילום באדיבות הפורום למניעת תאונות עבודה

לדבריו של היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות, עו"ד ישראל אסל, "מדובר במקרה חמור ביותר שמעיד על זילות בחיי אדם ועל ההפקרות בענף הבנייה בפרט כשההבדל בין חיים למוות הוא כחוט השערה. בכוונתנו להגיש פנייה בהולה למשרד העבודה והרווחה שאחראים על האכיפה לפתיחה בחקירה פלילית בהתאם לסמכותם החוקית כנגד כלל המעורבים ובניהם הקבלן המבצע והחברה שאחראית על תחזוקה והרכבת העגורן, וזאת על מנת לייצר הרתעה כנגד מפרי החוק לרבות אותם עובדים שמעורבים בסיכון חייהם"

http://www.b7net.co.il/article/248885/5

עוד הוסיף עו"ד אסל כי "מתחילת השנה נהרגו ארבעה פועלי בניין ומעל עשרים עובדים נפצעו בדרגות חומרה בינוני עד קשה מאוד, כאשר רוב מוחלט של התאונות הן כתוצאה מנפילה מגובה, ולכן המקרה הנוכחי יכול היה להסתיים בצורה קשה של אובדן חיי אדם".

ממשרד העבודה והרווחה, האמון על נושא הבטיחות והגהות באתרי בניין, טרם נמסרה תגובה בנושא.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו