ביישובי הפזורה הבדואית קיימים מצבורי נשק בכמות בלתי נתפסת, ואלו משמשים לירי בחתונות, ולעתים גם לפעילויות פליליות שעולות לתושבי הנגב, בחייהם. כך נראית לדוגמה, חגיגת חתונה ביישוב שגב שלום, ובה נוסעים ויורים בנשקים.

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה אמש (שלישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד מוחמד אבו חבאק בגין עבירות של החזקת והובלת נשק, עבירת רצח, ושלושה עבירות ניסיון רצח. על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מירב עמר כהן, הנאשם מוחמד אבו חבאק היה מסוכסך עם תיסייר טראבין. ביום ה-7 במרץ 2017 נהג תייסיר ברכבו יחד עם שלושה נוסעים נוספים – סופיאן טראבין לצדו, ופאיז אבו בלאל ובנו בן ה-5 של תייסיר. ביום ה-7 במרץ נסעו הארבעה ברכב כביש 40 מכיוון צומת גורל לכיוון היישוב הבדואי שגב שלום, במקטע הכביש שבין מחלף שרה לצומת חטיבת הנגב.

מה שתייסיר לא ידע באותם רגעים, הוא שאבו חבאק, עמו הוא מסוכסך, נמצא בעקבותיו. במהלך הנסיעה בדרך למחלף עמק שרה, הגיח עם רכבו מוחמד אבו חבאק, כשלצידו במושב האחורי זיאד אבו חבאק במושב האחורי. השניים הגיעו חמושים באקדחים וגם השתמשו בו. על פי כתב האישום, אבו חבאק נצמד עם רכבו תוך כדי נסיעה מספר פעמים לרכבו של תייסיר, וניסה לגרום לו לעצור את רכבו בכך שנסע מהר ובלם מספר פעמים. תייסיר לבסוף נאלץ לעצור, וזה עלה לחברו בחייו.

כמות הנשק בידי הפזורה הבדואית בלתי נתפסת. צילום דוברות המשטרה

כאשר עצר תייסיר את הרכב, ירה מוחמד אבו חבאק אל עבר יושבי הרכב של תייסיר, בו נזכיר ישב גם בנו בן ה-5 של תייסיר. תייסיר ניסה להתחמק מהירי לעברו והחל בנסיעה, אך הנאשמים לא ויתרו, יצאו מרכבם והחלו לירות לעבר יושבי הרכב, וגם פגעו. מהירי נפגע בראשו סופיאן טראבין, מי שישב לצד תייסיר, ומותו נקבע כעבור יומיים בבית החולים סורוקה.

כאמור, השניים נאשמים בעבירות נשק, רצח וניסיון לרצח. במקביל לכתב האישום ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו