במחזור האחרון בליגה, הפועל באר שבע פגשה את רעננה בבית, וניצחה 3-1. אך שוב מקרה נוסף קרה במשחק, בעקבות פנדל שנשרק לטובת ב"ש לאחר שהקוון סימן לשופט המרכזי על עבירה שבוצעה ברחבה על פקאהרט. לא מעט אוהדים במיוחד מצדה של מכבי תל אביב, זעמו על ההחלטה ועל כך שהפנדל נשרק למרות שלא היה צורך בכך. כנראה שהם לא זוכרים שגם במשחקה של מכבי תל אביב שופט הרחבה – מנשה משיח- סימן לשופט המרכזי שנעשתה עבירה ברחבה, ולמכבי תל אביב נשרק פנדל שלא היה.

בשבוע הבא, במשחק המרכזי של המחזור, הפועל באר שבע ומכבי תל אביב יפגשו למשחק שיכול להכריע את מאבק האליפות. בעקבות התיקו של מכבי תל אביב מול בני יהודה, הפער גדל ל-2 נקודות, ואם האדומים ינצחו במחזור הבא, הפער יכול לגדול ל-5. וזה פער משמעותי. בטח בעונה כזו.

השופט עצמו כבר לא מספיק. צילום מתוך אתר האיגוד

בעקבות האירועים האחרונים, הדבר החשוב ביותר במיוחד במשחקים גדולים שיכולים להכריע אליפות, זה השיפוט. היכולת לקבל החלטות לפעמים מוצדקות ולפעמים חסרות שחר, מחייבות את ההתאחדות להכניס כמה שיותר מהר לליגה שלנו את השימוש במצלמות הטלוויזיה. הדיבורים הם שהשימוש ב-VAR (תרגום: Video Assistant Referee) יהיו החל מהעונה הבאה, אך אם ההתאחדות יכולה לזרז את ההליכים ואולי אף להכניס זאת כבר העונה. בעיקר לאור העונה המעניינת והמרתקת שאנו מקבלים העונה.

לצערנו, השופטים כבר לא מספיקים לקבל את ההחלטות הנכונות במשחקים נפיצים כמו הפועל באר שבע ומכבי תל אביב. לכן, כמו שהשימוש נכנס רק בשבוע האחרון באנגליה, כך יהיה אפשר להשתמש אצלנו גם באמצע העונה.

בגרמניה ובאיטליה כבר משתמשים בזה מתחילת העונה. במונדיאל הכריזו שהשימוש יעשה גם שם. ישראל היא מעצמה טכנולוגית שמתקדמת כל הזמן לעבר החדשנות והשימוש בטכנולוגיה. בואו לא נשאיר את הספורט מאחור.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו