תושבי רחבת יבנה 15 נאלצים להסתדר ללא מקומות חניה בחניה ליד הבניין בו הם מתגוררים. ישנם תושבים בבניין אחר בשכונה, בניין בימית 20, בו החליטו התושבים כי החניה המשותפת שהוקצתה לשני הבניינים, היא חניה פרטית שלהם ואף סגרו את המתחם עם שער חשמלי וסימוני חניות. תושבי ימית טוענים כי קיבלו על כך אישור בטאבו מהעירייה, אבל עדיין לא הציגו אותו בפני התושבים האחרים.

של מי החנייה? צילום פרטי

"יש חניה שנקראת פרטית אבל לא מוצמדת דירות, כלומר החניה לא מיועדת לדירות מסוימות. חניה שפתוחה לבניינים בסביבה שמוגדרים לכך", מספרת יעל מכלוף, תושבת בניין רחבת יבנה 15. "משהו לא נשמע הגיוני בסיפור הזה. ביקשנו מהוועד של ימית אישור שהחנייה ניתנה להם בטאבו. עד היום כמובן הוא לא המציא אישור כזה. אני שלחתי מייל לעירייה ועוד תושבים פנו... ועדיין לא קיבלנו תשובה".

כבר שבועיים בערך שהחניה סגורה עם השער החשמלי ואין אפשרות להיכנס למתחם. "כל פעם שהגיעו מהפיקוח או מהמשטרה אמרו להם שיפתחו את השער עד שימציאו אישורים, אבל זה לא באמת קורה בפועל. אין עם מי לדבר. ואנחנו נאלצים להחנות רחוק מאחורי הבניין. אין לנו ברירה אחרת. פקח גז, למשל, שבא לתת שירות לתושבי הבניין לא יכול להיכנס", מוסיפה יעל. היא גם אומרת כי יש מסמך מסודר בו מצוין במפורש כי בחניה המדוברת אמורים להקצות מספר מקומות שווה בין התושבים המתגוררים בבניינים הסמוכים. אך חלק מהתושבים כנראה בחרו לא לכבד את ההסכם.

הסיטואציה שנוצרה משבשת את שגרת חייהם של התושבים בשכונה. ישנם אנשים מבוגרים, הורים עם ילדים קטנים שנאלצים להיתרתר ולהחנות רחוק, למרות שיש חניה מוסדרת שלהם בקרבת הבניין. "אין שום הוכחה שזה מאושר ועל פי חוק. הם אמרו הכל בעל פה. אנחנו רק רוצים לפתור את זה אחת ולתמיד", מסכמת יעל.

של מי החנייה? צילום פרטי

מעיריית באר שבע נמסר:

"מבדיקה שערכה מחלקת התנועה בעירייה, עולה, מגרש החניה במשעול יבנה סמוך לבית ברחוב ימית 20 שייך לדיירים בבניינים 18 ו- 20. טענות דיירי הבתים (בניין 15) שאינם מתגוררים באותם שני הבניינים, אינן מוצדקות כלל ואין להם זכויות במגרש הנ"ל הסגור במחסום.

על פי השינוי שחל בחוק לתכנון הבניה, עיריית באר שבע, אינה דורשת היתר לבקשה להצבת שער, אלא רק בודקת שהמחסום או השער המוצבים, הם בגבולות השטח הפרטי ואינם חורגים למתחם הציבורי. עלי לציין תשובות דומות נמסרו בעבר מספר פעמים לדיירים אלה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו