"ארירנג" הוא מופע תרבות קוריאנית ומשתתפים בו רקדנים וזמרים. מקור השם "ארירנג" הוא בשיר אהבה קוריאני מסורתי, שיר העממי המפורסם ביותר בדרום קוריאה התופס את מרכז הבמה במהלך המופע שמתקיים במחוז הצפון-מזרחי ביותר של קוריאה, שם נולד השיר.

ריקוד קוריאני. צילום: קנגין קים

המופע הינו חוויה אמנותית רב-חושית המספקת הצצה נדירה לתרבות קוריאנית תוך שילוב תחומים שונים של אמנות ביניהם שירה, ריקודים, אמנויות לחימה ואמנות פלסטית. במופע יוכלו הצופים ליהנות מנגינתם של כלי נגינה קוריאניים מסורתיים, דוגמת ה"קקוורנגווארי" (גונג קטן) וה"בוק" (תוף ייחודי), ליהנות מריקודים קוריאניים מיוחדים הכוללים עד 90 רקדנים על במה אחת בו זמנית ושילוב של אלמנטים תנועתיים מתוך אמנות הלחימה של קוריאה – הלא היא הטאקוונדו.

עוד כולל המופע הצצה ייחודית לטקסים מסורתיות דוגמת טקס החתונה וריקודים מטקסים קוריאניים לאומיים. הפתעה מיוחדת לישראל הכינו חברי הלהקה עם מחרוזת שירים ישראליים אותם ישירו בעברית בליווי ריקודים קוריאניים.

צילום: קנגין קים

הארגון מטעמו מגיע המופע לישראל הוא "OSIE" - ארגון ללא מטרות רווח שהוקם כדי לטפח יחסים ידידותיים עם מדינות בעולם באמצעות תרבות. הארגון מופיע בכל רחבי העולם ומגיע לארץ לאור יחסיו התרבותיים עם ישראל ובמטרה לחזק עוד יותר את הקשרים עם המדינה. במסגרת סיור מקדים שערכו מנהלי הארגון בעמותת יחדיו בבאר שבע הם החליטו לקיים מופע נוסף בארץ, שיתקיים כאמור בבאר שבע ויהיה תרומה לילדים ונוער בסיכון המטופלים בעמותה.

עמותת יחדיו פורצת דרך בשירותים החברתיים - הפרויקטים החברתיים והתוכניות הקהילתיות שמפעילה העמותה נותנים מענה לאוכלוסיית הדרום, מקריית מלאכי ועד אילת. החל מהקמתה בשנת -1999 מפעילה ומפתחת מענים חברתיים, חינוכיים ורווחתיים לטובת ילדים  ונוער בסיכון,אנשים עם מוגבלות, תחום האלימות במשפחה, תחום ההתמכרויות ותחום התעסוקה. עולם הילדים והנוער מהווה תחום ליבה בפעילות העמותה ובמסגרתו מופעלות תכניות רבות הנותנות מענה המקדם את צמיחתם והצלחתם של הילדים המחזקות את תחושת השייכות החברתית והשתלבותם המלאה בחברה.

צילום: קנגין קים

לרכישת כרטיסים:

8949*

או בלינק 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו