בתחילת השבוע פורסם באתר "וואלה ספורט" על כך שהשחקן הגנאי, ארנסט אסנטה, הוצע למועדון הפועל באר שבע ובקבוצה הביעו בו התעניינות. מאז אותו פרסום, הוצף השחקן בהודעות מאוהדי הפועל באר שבע ברשתות החברתיות, ובעיקר בחשבון האינסטגרם שלו.

למרבה ההפתעה, אסנטה השיב לרוב האוהדים ואף הביע נכונות להגיע לקבוצה. לחלק מהם אף שלח מסר ברור: "אני מעוניין להגיע, אעביר את הנושא לסוכן שלי". למרות מה שמסתמן כרצונו החיובי של השחקן, הדרך לצירופו בחלון ההעברות בינואר נראית בלתי אפשרית.

ראשית, הוא נמצא תחת חוזה בקבוצת נורשלנד הדנית, כך שבמידה ובאר שבע תחפוץ בשירותיו, ברקת תאלץ לשלם דמי שחרור. שנית, נורשלנד נמצאת כעת במאבקי אליפות ואסנטה הוא ה"טוני וואקמה" של הדנים. קבוצתו מדורגת כעת השלישי ונמצאת בפער של 5 נקודות בלבד מהמקום הראשון, זאת לאחר 19 מחזורי הליגה. אסנטה כבש 12 שערים וכעת הוא מלך שערי הקבוצה בפער גדול מהשחקן שאחריו, שמחזיק רק בחמישה כיבושי ליגה.

אך גם אם במידה שהבלתי צפוי יקרה, והצדדים יגיעו לסיכום על העברתו של הגנאי כבר בינואר – בפני באר שבע תעמוד בעיה אחרת והיא מכסת הזרים המלאה של הקבוצה. בכל מקרה, וללא קשר לאסנטה, בבאר שבע ירצו לדלל את השחקנים הזרים כשברקע נערך משא ומתן על שחרורו של איסאק קואנקה, כשגם האפשרות להיפרד כבר מינואר ממיחאי קורהוט עלתה, אך סביר להניח שלא תצא לפועל. יחד עם זאת, חוזהו של אסנטה צפוי להסתיים בקיץ, כך שלא מן הנמנע שבקבוצה ישמרו על "מעקב צמוד" באשר אליו ולקראת הקיץ יחל משא ומתן רשמי.

ב-2015 דורג לשחקן השני הכי מהיר בעולם (שני לתיאו וולקוט מארסנל). צילום מסך

אסנטה בן ה-29 משחק זו העונה השנייה בנורשלנד מדנמרק. בכל העונה שעברה כבש רק חמישה שערים, אך העונה הוא בכושר הרבה יותר טוב וכאמור מאזנו עומד על 12 שערי ליגה. במשחק המצליח פיפ"א 2018, מדורג אסנטה כשחקן החמישי בעל המהירות הכי גבוהה. במקום הראשון נמצא פייר אמריק אובמיאנג מבורסייה דורטמונד. גם בדנמרק מתפעלים בכל פעם מחדש המהירות החריגה שלו.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו