בקונצרט השלישי בסדרה קלאסיקה של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע תבצע את היצירות המופתיות של שומאן ושוברט תחת שרביטו של המנצח הראשי והמנהל המוסיקלי של הסינפונייטה, מאסטרו יוסטוס פרנץ. במרכז התכנית המוסיקלית קונצ'רטו לצ'לו בלה מינור בביצוע של הצ'לן הווירטואוז הבינ"ל, אלכסנדר קניאזב (רוסיה), נושא התואר היוקרתי "המוסיקאי הטוב ביותר לשנת 1999" של רוסיה וזוכה תחרויות יוקרה כמו: תחרות הצ'לו וילנה, תחרות המוסיקה הקאמרית הבינלאומית בטראפיני ופרטוריה, תחרות צ'ייקובסקי הבינלאומית במוסקבה ועוד.

אלכסנדר קניאזב - קרדיט יחצ

סימפוניה מס' 5 שתפתח את הקונצרט נכתבה על ידי שוברט שהיה רק בן 19, היצירה נכתבה לתזמורת מצומצמת עד כי נראתה כהרחבה של רביעיית כלי קשת, כזאת שנהגה להתכנס בבית של שוברט שנהגה לנגן את יצירותיו החדשות. לעומת הסימפוניות האחרות שלו, את היצירה הזו זכה שוברט לשמוע בעודו בחיים.

היצירה המרכזית בקונצרט קונצ'רטו לצ'לו בלה מינור, הושלמה בתקופה של שבועיים. זמן רב לאחר ששומאן נעשה מנהלה המוסיקלי של דיסלדורף שבמערב גרמניה. זוהי הייתה תקופה יצירתית בשביל שומאן אך שלוש שנים מאוחר יותר איבד את משרתו כמנצח וניסה  לשים קץ לחייו. הקונצרט נחשב לאחד מנכסי צאן וברזל של רפרטואר הקונצ'רטים לצ'לו.

הקונצרט יחתם בסימפוניה "הבלתי גמורה" של שוברט שכונתה גם הסימפוניה הרומנטית הראשונה". הסימפוניה כתובה בשני פרקים הבנויים בצורת סונטה מסורתית. היצירה בוצעה לראשונה בדצמבר 1865 על ידי הרבק, מנצח תזמורת ה"מוסיק פראיין" בוינה, 37 שנה לאחר מותו של שוברט.

מוצ"ש 20 בינואר 2018,  בשעה 20:30

יום שני 22 בינואר 2018,  בשעה 20:30

במשכן לאמנויות הבמה ב"ש

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו