מה לא נכתב על פרשת התוסף האסור שנמצא בדגימת השתן של הבלם וקפטן האלופה, שיר צדק. כזכור, צדק לא יכול לשחק כדורגל עד סוף העונה הנוכחית כפי שהחליטו השופטים של אופ"א.

צפו בקליפ שהאוהדים הכינו לשיר "אתה לא לבד" (עריכה: ג'ונתן פרץ):

מועדון הפועל באר שבע אף שיחרר הודעה לאחר קביעת גזר הדין: "המועדון עומד לצד שיר, מאמין בצדקתו וימשיך לעשות הכל על מנת שיעשה עמו צדק ושלא ידבק רבב בשמו הטוב". ואכן משפחת ברקת לא חסכה ולרשותו של שיר עמדו עורכי הדין והיועצים הטובים ביותר שניתן להשיג ורק כדי לנקות את שמו.

חשוב לזכור שאכן העונש שהתקבל הוא מינורי יחסית לעבירה ולמה שציפו לאחר שהתפוצצה הפרשה. התחזיות הכי מקלות ציפו לשנתיים עד 4 שנים הרחקה מהמגרשים, אך כל זה לא מוריד מחומרת העונש וההשפעה שיש לכך על שיר צדק עצמו שמצא עצמו ביום בהיר אחד במצב בו הוא לא משחק כדורגל, לא מבלה עם חבריו לקבוצה ולא לוקח חלק בשום פעילות גם מחוץ למגרשים.

הרחקתו של צדק מהקהל והמגרש אותו כה אהב, הקפאת המשכורת שלו לחודשים ארוכים והגלות שנכפתה עליו, מסמנים את סוף דרכו של צדק בבאר שבע. צדק יודע שהוא זכאי, אז את מי הוא מאשים במערבולת אליה נקלע כשהוא מדבר עם חבריו? האם כעת לאחר שגזר הדין ניתן, לא הייתם מצפים לראות את צדק מגיע לפחות למשחקים או לאירועי התרמה אליהם השחקנים מגיעים לעתים תכופות כחלק מהעשייה הקהילתית של הקבוצה? 

הורחק מכל מה שאהב. שיר צדק (צילום מסך)

אם יתגבר על תחושת הנטישה ויחליט להישאר בשורות אלופת המדינה גם בעונה הבאה, למרות הקשיים הרבים שעמדו לפניו, יעיד צדק על גדולתו כאדם וכספורטאי. אם יחליט להיפרד מהמדים האדומים, לא בטוח שמישהו באמת ישפוט אותו על זה.

"כל מה שבנית, כל מה שעבדת בשבילו, השם שלך, המשכורת שלך, המשחק, אפילו סתם אימון, החיים השלך. ברגע הכל יכול להסתיים. אמת או שקר, זכאי או אשם, תמימות לב או זדון. לא באמת שואלים אותך", אמר שיר צדק באוקטובר אשתקד ולא שכח לציין מאיפה הוא שואב את הכוח: "האוהדים שלנו ואפילו של קבוצות יריבות, שמתם הכל בצד וחיבקתם, כל אחד בדרכו. אתם וה-אמת נותנים לי כח להמשיך גם שהדברים הזוים ביותר. גם שלא מוצאים איך זה מסתדר ולאן זה הולך ומתקדם".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו