במסגרת תוכנית העבודה לשנת 2018 החלו בהתאחדות לפעול לגיבוש שיתופי פעולה אינטנסיביים מול הרשויות המקומיות.

בשבוע האחרון נפגשו, יו"ר ההתאחדות המלאכה והתעשייה, רווית אזוט והמנכ"לית, אורטל אלון יחד עם ראשי רשויות ובכירים נוספים במחוז וגיבשו רעיונות ותוכניות פעולה לקידום הנושא.

קרדיט: דימונה עידן הצילום

אחד ההישגים המרשימים נרשמו במועצה האזורית אל קסום. במסגרת שיתוף פעולה בין השניים תוקם חממה יזמית לבעלי עסקים או לכאלו השואפים להקים עסק עצמאי. באל קסום מבינים כי תהליך פתיחת עסק וניהולו כרוכים בין השאר בידע ותוכנית סדורה וכי יזמים רבים נתקלים  בקושי רב להגיע למקורות אלו. כעת, בשיתוף פעולה משולב יוכלו לספק עבורם את שנדרש.

הישג נוסף נרשם במסגרת מפגש עם עיריית דימונה, במהלכו הוחלט על איש קשר ישיר שיהיה אמון על נושא העסקים מתחום המלאכה והתעשייה. איש קשר זה יהווה מודל ראשוני לטיפול בפניות ייעודיות של לקוחות ההתאחדות. בדומה, בעיריית ירוחם הוחלט על שיתוף פעולה שוטף לפתרון בעיות בירוקרטיות של העסקים מול הרשות המקומית.

מעבר להישגים אלו, במסגרת המפגשים השונים נוצרו שיתופי פעולה מרחיקי לכת שיראו אור במהלך שנת העסקים הקרובה ויסייעו לבעלי העסקים לפרוץ קדימה ולמנף את בית העסק שלהם.

רווית אזוט, יו"ר התאחדות המלאכה והתעשייה מחוז דרום: "בתקופה האחרונה פעלנו ואנו פועלים לקידום שיתופי הפעולה אל מול הרשויות המקומיות במחוז דרום מתוך אמונה ששיתופי פעולה אלו יסייעו לקדם מהר יותר וביעילות את העסקים עליהם אנו אמונים. שמחנו לגלות, במרבית המקרים, כי ראשי הרשויות נאותים לשתף פעולה וצמאים לרעיונות ופתרונות לקידום העסקים".

אורטל אלון, מנכ"לית התאחדות המלאכה והתעשייה: "כארגון ארצי הרואה את טובת בעלי העסקים לנגד עינו תוכנית מפגשי הרשויות  הנה הכרח ולראייה התוכנית רוקמת עור וגידים. שיתוף הפעולה והחשיפה לראשי הרשויות חשפה אותי לאנשי ציבור ששואפים למקסם את פעילותם למען ציבור התושבים והעסקים. נחשפתי לפעילות ענפה, לפתיחות ויכולת הכלה של הרעיונות עימם הגענו .אני שמחה ונרגשת על שיתוף הפעולה ומאמינה כי יחד נוכל להגיע למחוזות רחוקים וטובים הרבה יותר למען כל העסקים בדרום".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו