"רובנו תושבי העיר, נולדנו בבאר שבע, ויש לנו חיבור מיוחד לעיר. אז חשבנו לאגד כוחות לכדי מיזם אומנותי ולהנגיש את האומנות לקהל הרחב", מספר אוראל סעדה, מפיק ומעצב גרפי, אחד ממובילי קהילת הומא. אז חלקכם כנראה עדיין לא שמעו על הומא, ואנחנו כאן כדי לספר לכם. הומא היא קהילת יוצרים בנגב, קבוצת של אמנים מתחום האומנות הפלסטית שפועלים יחד למען קיום מרחב אומנותי, יצירתי ותרבותי ולקידום האומנות בנגב. מקימי המיזם זיהו את הצורך של העיר באר שבע והדרום כולו במרכז שייתן מענה לקהילת האמנים ואת המקום להתבטא. המיזם הוקם בתמיכה ושותפות לדרך של עיריית באר שבע וחברת כיוונים, בשיתוף גופי התרבות והאומנות בבאר שבע ובנגב.

יצירה משותפת אינטכגרלית. קרדיט: יוגב וענונו

בהומא החליטו לשים את הדגש על תחום האומנות הפלסטית, תוך קיום אירועים אמנותיים במתחם משותף וברחבי העיר, תוך שיתוף, חשיפה ומגע עם קהל שוחר אמנות להנגשתו לכלל האוכלוסייה. "אנחנו מתמקדים באמנים הפלסטיים כי מצאנו את הפוטנציאל בתחום. זה תחום של אומנות שקצת פחות מיוצג, לפחות פה באזור הנגב, והוא לפעמים פחות פתוח לקהילה. גם מתוך הקירבה האישית שלנו אנחנו שואפים לקיים מרחב אומנותי יצירתי לקידום אומנות פלסטית ובשאיפה עתידית לקידום של אמנים מכל התחומים", מחדד אוראל.

כולנו יוצרים

לפעמים חלק מאיתנו תופסים אומנות כמשהו מאוד רחוק, לא מוכר וגם קצת אליטיסטי. ודווקא בגלל זה קוראים לכם בהומא לבוא ולהכיר אותנו, לנסות להיחשף לעולם האומנות שיכול להתאים בהתאם לכל אחד. "אנחנו רוצים להנגיש אומנות לקהילה. לפעמים אנשים חושבים שאומנות לא מדברת אליהם... אבל הם לא מבינים שכולנו יוצרים וכולנו יכולים להיות חלק מזה. לא חייב להיות אומן כדי לקחת חלק. אנחנו גם שואפים ליצור אירועים אלטרנטיביים וקהילתיים שגם הקהילה תהיה חלק מהם, וזה נותן במה לאומנים להיות חלק מהקהילה", מסביר אוראל.

הומא הוא רעיון שקיים כבר שנתיים והחל לרקום עור וגידים בחצי שנה האחרונה. כעת, ביום חמישי הקרוב (18.01.18), קהילת הומא תערוך את אירוע ההשקה שלה ותציג עצמה לקהל הרחב. אוראל מוסיף ואומר: "באירוע ההשקה נציג את כל התכנית שלנו והחזון של הומא, יהיו גם מיצגים אומנותיים שבנינו, שנוגעים בכמה עולמות, למשל צילום, ציור ופיסול... האירוע יהיה במעמד ראש העיר ומכובדים נוספים". השאיפה של מובילי הומא היא להתחיל ולצרף לקהילה אמנים פלסטיים שזקוקים לסיוע ותמיכה, ורוצים להשתתף בשיח האומנותי בעיר. "בתקופה הקרובה אנחנו מציעים מגוון פעילויות ואירועים שיתקיימו אחת לחודש. ליצור כמה שיותר שיתופי פעולה ואינטראקציה עם עולם האומנות והתרבות", מספר אוראל. באירועים הקרובים תוכלו ליהנות מערב הקראת שירה אלטרנטיבי, אירוע למפיקים ויוצרים, אירוע לפסלים וציירים, סדנאות, קורסים ועוד.

הזמנה לאירוע

מלבד אוראל, את הומא מובילים תשעה אנשים נוספים: אורי פרץ, יוגב וענונו, ללי כהן, שחר קנפו, יעל דוד, קרן חורש, נגה אוחיון, רונן מארס בחטייב, נועם דבוש. הם כולם פועלים בהומא בהתנדבות ומודים לשותפים לדרך על התמיכה. "עיריית באר שבע והעיר באופן כללי מחבקות את האומנות והתרבות, וכאן אנחנו רוצים להיכנס ולהשפיע", מוסיף אוראל. אז אתם מוזמנים להגיע ביום חמישי הזה, ה-18.01.10, בשעה 19:00 למכללת קיי, שם יתקיים אירוע ההשקה החגיגי של קהילת הומא. תתחברו לפן האומנותי והיצירתי שלכם, תחשפו לקהילה שכאן במיוחד בשבילכם ולאנשים נוספים ששותפים לאהבה לאומנות. "אנחנו קוראים לכל האמנים להיות חלק מאיתנו, להגיע לאירוע ההשקה ולהכיר את הומא", מסכם אוראל.

אתר  http://Homa-negev.co.il/

או חפשו אותם בפייסבוק 
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו