החל מהשבוע הקרוב ייפגשו השניים אחת לשבועיים בימי רביעי בין השעות 17:00-19:00 בלשכת המסחר שבעיר העתיקה כשדלתם פתוחה בעבור בעלי עסקים בעיר הנתקלים בקשיים ומבקשים עזרה בהסרת חסמים בירוקרטיים אל מול הגופים הרלוונטיים ומתקשים בתשלומי הארנונה, רישוי עסקים ומחלקת הנדסה. בהמשך, צפויים להצטרף לפגישות  חברי מועצה נוספים שיציעו  את עזרתם כמו יוסי בן עמי ומשה ינאי שכבר שריינו את מקומם.

חבר המועצה יוסי דדוש וראש לשכת המסחר בבאר שבע משה טרבלסי. צילום: יחצ

היוזמה נולדה מתוך מצוקה גדולה אליה נקלע אחד מבעלי העסקים בעיר וכשפנה ליוסי דדוש, שעוסק רבות בשנים האחרונות בנושא, הצליח חבר המועצה לסייע לו בהנגשה והפחתה של החסמים הבירוקרטיים אל מול הגופים הרלוונטיים.

נשיא לשכת המסחר משה טרבלסי: "אחד התפקידים העיקריים של לשכת המסחר הוא לסייע לבעלי עסקים במצוקות שונות וגיוס חברי המועצה לטובת העניין זו דרך טובה ונכונה לעשות את זה".

חבר המועצה יוסי דדוש: "אין ספק שהיוזמה החדשה תסייע רבות לבעלי עסקים שנקלעו לקשיים בירוקרטיים וחובות ארנונה שהצטברו. נושא חשוב שעלה בשיחותינו הוא העניין שבעלי עסקים מקומיים נוטים שלא לגשת למכרזים. אנחנו רוצים להנגיש את העניין לבעלי העסקים ולקדם גם את הנושא הזה. המהלך הזה גם צפוי להרחיב את מעגל משלמי הארנונה בקרב בעלי העסקים. הסרת החסמים תביא לכך שיותר בעלי עסקים ישלמו את הארנונה כתקנה, במיוחד לאור העובדה שרבים מהם לא מודעים לכך שכבר היום ישנה יוזמה של עיריית באר שבע הפועלת למתן הנחה של עד חמישים אחוזים בתשלום חובות עבר מצטברים של אותם עסקים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו