תחנות דלק מהוות יעד נוח לשודדים ולפורצים, בשל העובדה שאינה מאובטחת, ובשעות הערב והלילה בדרך כלל נמצא במקום עובד אחד בלבד. לכן, מנצלים רבים את ההזדמנות כדי לשדוד תחנות דלק, שבהן ממוקמים לעתים גם כספומטים ובהם עשרות אלפי שקלים.

כנופיית שודדים הגיעה לתחנת דלק ברחוב המלאכה בבאר שבע במטרה לשדוד את הכספומט שבמקום. ב-7 בדצמבר בשעה 20:30 בערב הם נכנסו למקום רעולי פנים, הבריחו החוצה את העובדים והחלו לנסות לעקור את הכספומט. "התחנה מבודדת, זו לא הפעם הראשונה שזה קורה" הסביר עובד המקום בעת ביקורנו בזירה. "הם הפכו הכל, שברו גם את מכונת הקפה".

במקביל, קיבלו במוקד ארזי קריאת מצוקה מתחנת הדלק ושלחו לשם סייר אבטחה תורן. תוך דקות ספורות הגיע הסייר למקום, ומבין שמתבצע שוד בזמן אמת "הגעתי 2-3 דקות למקום מרגע קבלת הקריאה. כשהגעתי לתחנת הדלק אני רואה שני רעולי פנים כבר בפנים הופכים את המקום, ועוד אחד ברכב המילוט שמחכה להם. ברגע שפתחתי את הדלת לצאת החוצה, הם ראו את רכב הסיור, הפילו את כל הדברים שלהם וברחו, אפילו השאירו את הרצועה שניסו לחבר לכספת". לאחר מכן סיפר הסייר, השודדים הבדואים נכנסנו לרכב שלהם ונמלטו, טרם הגעת המשטרה.

"אנחנו נתקלים לא מעט במקרים כאלה" תיאר הסייר "שלושה מקרים רק בחודשיים האחרונים. זו מכה שצריך לפתור אותה, הם פשוט עושים מה שבא להם".

צילום- באדיבות מוקד ארזי

צילום --באדיבות מוקד ארזיכמתואר, בזכות הגעתו המהירה של סייר האבטחה נבהלו השודדים, נטשו את הזירה ונמלטו מהמקום ללא הכספת, אך לאחר שזרעו הרס רב במקום. באם הסייר היה מגיע באיחור, השודדים היו נמלטים עם הכספת ואף היו פוגעים בעובד שבמקום. בעקבות המקרה הוזעקה למקום ניידת משטרה אך לא נמסרה תגובה לגבי המשך החקירה.

לאחרונה נעצרו כנופיית שודדי כספומטים שפעלה בדרום הארץ, כולל בעיר באר שבע לאחר שניסתה לשדוד כספומט בשכונת נחל עשן ונתפסה "על חם". המשטרה הגיעה למקום בזמן אמת ועצרה שישה חברי כנופיה מהמגזר הבדואי בשנות ה-20-30 לחייהם, זאת לאחר מרדף שכלל פעילות אווירית ומעצר שגרם לפציעתם של שלושה בלשי משטרת ישראל ושלושה חברי כנופיה, שפונו לבית החולים. למרות המעצר של אותה כנופיה, נראה כי כמוה קיימות כנופיות רבות בדרום, שזורעות הרס רב בדרך אל העושר.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו