סיבוב אחד, זה כל מה שהיה לליגת הכדורעף הראשונה, הן בגזרת הגברים והן בגזרת הנשים, להציע במסגרת "העונה הסדירה". במהלך השבוע האחרון, הסתיימו המשחקים בשלב הזה וכעת הליגות יחולקו לשלב השני של העונה. לאחר הסיבוב הראשון, מדורגת קבוצה הגברים של אס'א בן גוריון באר שבע במקום השמיני ואילו קבוצת הנשים במקום השביעי.

אסא בן גוריון. צילום: יורי סטנגריט

קבוצת הגברים סיימה את הסיבוב לפני כשבוע עם הפסד 3:1 למכבי הוד השרון. ליגת הגברים מתחלקת לשני בתים בהתאם לטבלת סיום הסיבוב: מקומות 1-6 נמצאים בבית העליון ומקומות 7-10 יתמודדו בבית התחתון. כעת, צפויים לקבוצה שמונה משחקים, אז יתקיים פיצול נוסף – הקבוצות שיסיימו במקום 7 ו-8 יצטרפו לפלייאוף הליגה (יחד עם הקבוצות שהיו בבית העליון), ואילו הקבוצות שבמקום 9 ו-10 יתחרו ביניהן בקרב הטוב מ-3 כאשר המפסידה בסך המפגשים תרד ליגה. שני הניצחונות של באר שבע בסיבוב הראשון היו על קבוצות שנמצאות כעת מתחתיהן בטבלה, ולכן, אנשי המועדון צופים שהשחקנים לא יקלעו לקרב הירידה אלא יסיימו במקום השביעי או השמיני.

קבוצת הנשים סיימה את הסיבוב במקום השביעי, לאחר הפסד 3:0 למוליכת הליגה בעלת המאזן המושלם, הפועל כפר סבא. בליגת הנשים, הבית התחתון כולל את מקומות 7-9 בתום הסיבוב הראשון ואליהן מצטרפת קבוצת האקדמייה של וינגייט. ארבע הקבוצות יתחרו ביניהן בשלושה סיבובים. בדומה לגברים, הקבוצות שיסיימו במקום ה-7 וה-8 יצטרפו לרבע גמר הפלייאוף, אך בניגוד למפעל המקביל בגברים – לא יתקיים פליאוף נגד הירידה. מי שתסיים את הבית התחתון במקום התשיעי, תנשור לליגה השנייה. קבוצת האקדמייה אינה נחשבת בחישוב הסופי ולא יכולה לרדת ליגה או להשתתף ברבע גמר הפלייאוף.

הליברו (תפקיד הקבלנית בכדורעף – נ.ס) ומנהלת הקבוצה, עינב עסיס קדוש, סיכמה את הסיבוב הראשון, שהסתיים עם שני ניצחונות: "אנחנו מרגישות שעמדנו במטרה שלנו. גם למשחקים הגדולים הגענו בכבוד. במשחק האחרון (נגד כפר סבא – נ.ס) נתנו פייט גדול במערכה השלישית לקבוצה הטובה בליגה, היחידה שמחזיקה במאזן מושלם"

עינב עסיס קדוש. צילום: יורי סטנגריט

על הבית התחתון שיחל ביום שישי הקרוב במשחק בית מול הנבחרת האקדמיה: "המטרה היא לסיים את הבית התחתון במקום הראשון. אנחנו יודעות שאנחנו מסוגלות להגיע לשם". נציין כי שתי היריבות של השחקניות מבאר שבע בבית התחתון יהיו שתי קבוצות אותן הן ניצחו במהלך העונה הסדירה, בתוספת לנבחרת האקדמיה, עלייה הרחיבה עינב: "זו למעשה נבחרת הנוער של ישראל. מדובר בנערות שמתאמנות יום יום ומדובר בשחקניות חזקות מאוד"

עסיס קדוש עצמה זכתה לכבוד רב כשקטפה את תואר הליברו המצטיינת של הסיבוב, בהתבסס על נתונים סטטיסטיים מכלל המשחקים, והשאירה מאחור את הקבלניות של קבוצות הצמרת.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו