הילדים, בני 7-11, שבעצמם מתגוררים עם משפחותיהם בדיור הציבורי, הכינו את החנוכיות המושקעות מחומרי מחזור שונים. בתום פעילות היצירה, יצאו יחד עם רכזת המועדונית ומתנדבים נוספים, מצוידים בסופגניות, ברכות וכמובן חנוכיות, אותם העניקו לבני הקהילה הבוגרת, שהתרגשו מאוד מהמחווה, כאשר חלקם חיכו לילדים מתחת לבניין בציפייה. גם הילדים שמחו מאוד מהאפשרות להעניק מאווירת החג לאחרים ומהזכות לשמח את שכניהם.

 צילום: ישראל יוסף

"מרגש לראות את הילדים יוצרים עבור אחרים ובמיוחד עבור בני הגיל השלישי,  זה כיף גדול לעשות את החיבורים המרגשים, בין ילדים ובני הגיל השלישי", אמרה חן צורקן, רכזת הקהילה במועדונית 'תמר'. "חשוב מאוד, במיוחד בחגים אבל כמובן לאורך כל השנה, לזכור את הסבים והסבתות שלנו ולדאוג להם – לא רק לקורת גג, אלא גם לפעילות חברתית ומגע אנושי. הילדים שלנו הם ילדים נפלאים וערכיים שיגדלו להיות מבוגרים מצליחים ואכפתיים".

משרד הבינוי והשיכון ועמידר מפעילים תשעה מרכזים קהילתיים ברחבי הארץ, מתוכם שניים בבאר שבע,. המרכזים משרתים את דיירי הדיור הציבורי, כמו את יתר תושבי השכונה, ומציעים פעילויות מגוונות לכלל הגילאים: מגילאי גן ויסודי ועד מפגשים ופעילויות עבור בני הגיל השלישי, לאורך כל השנה. המרכזים הקהילתיים מהווים מקום מפגש לתושבים ומחזקים את תחושת השייכות של הקהילה, מותאמים לצרכי התושבים ובחשיבה משותפת עמם.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו