בשבוע שעבר (יום ד' 6/12) נפתחה עונת המנויים החדשה בתיאטרון באר-שבע עם ההצגה "דונה פלור נשואה לשניים". רגע לפני ההצגה, התקיים טקס קבלת מלגות הצטיינות בחסות אגודת הידידים. מנכ"ל התיאטרון, אורן אהרוני, פתח את הערב בהתרגשות רבה וסיפר על המסורת של חלוקת המלגות שמתקיימת זו השנה השלישית בחסות אגודת הידידים לזכרו של בני שופן ז"ל, מחלוצי האגודה.

חן שופן. צילום: דיאגו מיטלברג

בתו של בני, חן שופן, נשאה מילים לזכרו במעמד חלוקת הפרסים ואמרה: "אבא שלי גדל בבאר שבע, ממש לא רחוק מכאן, כמה רחובות לתוך שכונה ב׳. העיר הזו הייתה חלק משמעותי ממי שהוא היה. הוא קשר אליה את חייו, את העסקים שלו ואת המשפחה שלו. גם כשעלתה ההזדמנות להתקדם לכיוון המרכז הוא בחר תמיד להישאר בדרום, אוהב את השמש המדברית ואת הערבים הקרירים, אבל יותר מכל את העיר הזו והאנשים שבה. המעמד הזה מרגש אותי כל שנה מחדש. זו הדרך הכי נכונה להנציח את אבא". את מלגות ההצטיינות קיבלו השחקנים אורן כהן ואדווה עדיני והבמאי, גדי רול. את הפרס לעובדת המצטיינת של התיאטרון קטפה אילנית בקר.

מימין לשמאל: פרופ' אייל שיינר, אורן כהן, רפי ניב, עליזה מנור ואורן אהרוני. צילום: דיאגו מיטלברג

מיד לאחר הנאומים המרגשים החל קסם מסוג אחר עם ההצגה הנהדרת "דונה פלור-נשואה לשניים" המבוססת על ספרו של ז'ורז' אמאדו, מגדול סופרי ברזיל. במרכז הסיפור עומדת דונה פלור, אישה צעירה שנישאת לגבר שרמנטי ורודף שמלות בשם ואדיניו שמצד אחד ממרר את חייה עם שלל בגידות וחיבה יתרה להימורים ואלכוהול, ומצד שני מכניס הרבה תשוקה ואנרגיה לשגרת יומה.

דונה פלור נשואה לשניים. תיאטרון ב"ש, צילום: מעיין קאופמן

כשהוא נפטר לפתע מדום לב, מוצאת עצמה דונה פלור שוקעת באבל כבד שלא חולף עד שנישאת לרוקח בעל אופי יציב ורגיש שדואג לכל צרכיה אבל משעמם אותה לדעת. כשבעלה הקודם רודף אותה מן המתים, נמצאת דונה פלור בדילמה שנמתחת לכל אורך העלילה – האם לבחור בחיים יציבים אך משעממים או לבחור בחיים של תשוקה ונהנתנות. ההצגה כולה ממחישה את הלך הרוח הברזילאי עם תפאורה ססגונית ומוסיקה פנטסטית שבחלקים רבים מנוגנת על ידי השחקנים עצמם, עם מגוון רחב של כלי נגינה מאולתרים שמוסיפים קצב נהדר לעלילה.

בסך הכל נראה כי מצפה לנו עונה נפלאה של הצגות בתיאטרון באר שבע, מומלץ ללכת ולבדוק בעצמיכם.

דונה פלור נשואה לשניים. תיאטרון ב"ש, צילום: דיאגו מיטלברגמצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו