הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים (הותמ"ל) אישרה אתמול (ד') את תוכנית רמ"י בשכונת הרקפות בבאר-שבע, להקמת שכונה בהיקף 4,100 יחידות דיור.

פרוייקט המגורים החדש ישתרע בין שדרות רגר והכניסה הצפונית לעיר, בחלק הצפון-מערבי של העיר, בצמוד לשכונות העתידיות כלניות וסיגליות הנמצאות בהליכי פיתוח ושיווק.

שכונת המגורים החדשה תכלול מגוון רחב של יחידות דיור, בתמהיל מגוון של בנייה נמוכה במגרשים בין 350 ל-700 מ"ר, בהם תוותר גם יחידת דיור נוספת "דיורית" בשטח של כ-250 מ"ר (מתוך זכויות הבניה המוקנות), שמשמעותה הוספת עוד כמה מאות יח"ד לפרויקט. בנוסף יהיו בשכונת הרקפות גם אזורים בבנייה נמוכה שישווקו לקבלנים ומבנים בבנייה רוויה לאורך שדרות רגר ובאזורים בעלי טופוגרפיה משמעותית.

עדיאל שמרון מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל: "אנו רואים בבאר-שבע עיר מטרופולין חשובה שלצמיחתה תהיה השלכה על התפתחות הנגב בכללותו ואנו נערכים לתת מענה לגידול הצפוי במאזן הדמוגרפי של העיר אשר תמשוך אליה אוכלוסייה איכותית ומגוונת".

ראש העיר באר-שבע, רוביק דנילוביץ': "אישור התוכנית הנו צעד חשוב ומשמעותי במסגרת הסכם הגג, המחזק ומבסס את באר-שבע כעיר חזקה, מטרופולינית ואיכותית".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו