אהוד בנאי והפליטים - חוגגים 30 שנה לאלבום המיתולוגי

Alternate Text
תאריך האירוע: יום שלישי, 13.02.18 20:30
כתובת:אזור תעשייה קרית יהודית, ניסים אלקיים 10, באר שבע
סוג האירוע: מופעים, מוסיקה
קהל יעד: מבוגרים
מחיר: 100-120
מיקום:מועדון הפורום

אהוד בנאי והלהקה חוגגים 30 שנה לאלבום המיתולוגי "אהוד בנאי והפליטים". לאחר שאזלו כל הכרטיסים להופעות בבארבי, פתחנו שלוש הופעות נוספות:

❂ מקום: פורום live באר-שבע
❂ תאריך: יום חמישי 13.2.18 
❂ שעה: פתיחת דלתות 20:30 / תחילת מופע 21:30
❂ להזמנת כרטיסים
  

 

 
חוגגים 30 שנה לאלבום המיתולוגי. בשלהי קיץ 1987 פרץ לעולם האלבום "אהוד בנאי והפליטים", ופתח דרך חדשה ולא סלולה במרחב המוסיקלי הישראלי. אלבום בכורה שלא נשמע כמו שום דבר אחר שקדם לו. הוא הציג שילוב של מערב ומזרח, גיטרות חשמליות של "גל חדש" שמנסרות את האוויר בשילוב שירה טרובדורית מלאת כנות וחום.

אלבום הבכורה הציג את אהוד בנאי, מוסיקאי שעבר תקופה ארוכה של חיפוש, התלבטויות וניסיונות עד שהגיע להגשמת חלום, האלבום הראשון עם להקת "הפליטים" – ז'אן ז'אק גולדברג (תופים), שעלה לארץ מבלגיה, נדד בין מסגרות שונות, ניגן עם טובי האמנים, וחי לסירוגין בישראל ובצרפת, עד שנפטר מסרטן ב-2006; גיל סמטנה (בס), שנע בין הרוק לקלאסי, ניגן והפיק לאמנים רבים ומנגן עם בנאי עד היום, נעם זייד הלוי (כלי הקשה), שנע בין תל אביב לראש פינה ומחזק הצד "הגלילי" ביצירה, ויוסי אלפנט (גיטרות והפקה מוסיקלית). אלפנט, העזר כנגדו של בנאי, שעיצב במידה רבה את הצליל המיוחד של הפליטים, מוסיקאי מחונן שנסק וזהר תקופה קצרה עד למותו ממום בלב בגיל 32.

 

 

 
יחד התחברו לחבורת מוסיקאים שהיו "סוג של פליטים בתוך ההוויה הישראלית", כהגדרת בנאי, יחד הם יצרו יצירה מוסיקלית ייחודית שנבעה מהמבט החודר והנוקב ממקומם ה"אחר", על אותה הוויה.

בהופעה יבוצעו כל שירי האלבום המקורי לצד שירי התקופה כמו "א יידישע רסטהמאן", "קסם גלילי" ועוד, שבוצעו בהופעה החיה ב-1988 המצורפת לתקליט המחודש שיצא כעת.

על הבמה:
גיל סמטנה – בס והפקה מוסיקלית
ערן פורת – תופים 
נושי פז – גיטרות
אלעד כהן בונן – כלי הקשה וסאמפלר
מאיה בלזיצמן – שירה וצ'לו
אורי קצנשטיין – תנועה